Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Z miłości i wiatru

25 lipca 202129 sierpnia 2021

Z miłości i wiatru, malarstwo, sztuka polska, Niezła Sztuka

Z miłości i wiatru

25 lipca 2021 r. – 29 sierpnia 2021 r.
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie |
Sale Śląska, Poplenerowa, Gobelinowa
Kurator: Anna Paleczek-Szumlas

Z miłości i wiatru, malarstwo, sztuka polska, Niezła Sztuka
Wystawa Z miłości i wiatru

Wystawa prezentująca dzieła różnych artystów – Ludwika Maciąga, Rafała Olbińskiego, Piotra Naliwajko, Bogusława Lustyka, Daniela Pieluchy, Leszka Żegalskiego, Jana Norberta Dubrowina, Stanisława Chomiczewskiego, Leszka Jampolskiego, Janusza Szpyta, Anny Wysockiej, Patrycji Dubiel, Tomasza Górnickiego oraz artystów środowiska częstochowskiego: Zdzisława Wiatra, Jerzego Filipa Sztuki, Jacka Sztuki, Małgorzaty Świertok, Jerzego Kędziory, Rafała Cierpiała – zbudowana wokół wystawy twórczości Zofii Raczkowskiej.

Różnorodność technik i sposobów wykonania prezentowanych dzieł – fotograficznych, malarskich, graficznych i rzeźbiarskich – pozwala na szerokie ujęcie głównego tematu wystawy. A jest nim figura konia pokazanego w sposób realistyczny, a zarazem symboliczny, jako jeden z motywów polskości. Mimo że dziś koń raczej zniknął z naszego krajobrazu, pozostał inspiracją dla artystów i jest zdolny poruszyć wyobraźnię każdego Polaka.

Z miłości i wiatru, malarstwo, sztuka polska, Niezła Sztuka
Wystawa Z miłości i wiatru

Pierwszą część ekspozycji, prezentowaną w sali Śląskiej MGS, stanowią obrazy zmarłego niedawno wybitnego pejzażysty i batalisty prof. Ludwika Maciąga, dla którego konie były najważniejszą częścią zarówno życia jaki i twórczości. W sali Poplenerowej zobaczymy wystawę Zofii Raczkowskiej, artystki fotograf, która wyspecjalizowała się w niezwykle wąskiej dziedzinie fotografii – robiąc zdjęcia koni. I doszła w niej do perfekcji…

Wystawa „Z miłości i wiatru” jest działaniem artystycznym o wielu walorach artystycznych i edukacyjnych. Wśród odwiedzających, a szczególnie dzieci i młodzieży szerzyć będzie wiedzę o polskiej historii, kulturze i sztuce. Pozwoli rozwinąć dyskusję związaną z historią Polski, jak również z działaniami związanymi z naturą.

Szczegóły

Początek:
25 lipca 2021
Koniec:
29 sierpnia 2021
Witryna internetowa:
https://www.galeria.czest.pl/z-milosci-i-wiatru/wystawy-aktualne

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.