
grudzień 2019
Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale
Co? Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale Oprowadzanie kuratorskie po 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny Kiedy? 8 i 15 grudnia 2019 Gdzie? Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Wiele miejsc kultury coraz chętniej otwiera się na najmłodszych odbiorców, ale projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” realizowany w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – idzie o krok dalej. Młodzi adepci sztuki nie tylko poznają prace zgromadzone na ogromnej wystawie 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, ale także uczą się je opisywać, interpretować i swoim punktem widzenia…
Dowiedz się więcej »październik 2020
Ziemia (P)oddana – czyli o ważnych sprawach oczami dzieci

Ziemia (P)oddana - czyli o ważnych sprawach oczami dzieci Wystawa czynna od: 17.10.2020 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Więcej informacji » „Ziemia (P)oddana” to nowa wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, której kuratorami są dzieci. Porusza bardzo istotne kwestie kondycji naszej planety i relacji człowieka z naturą. Wystawa stanowi podsumowanie niemal rocznego procesu, dla którego punktem wyjścia był projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” angażujący młodych (od 8 do 14 lat) ludzi i ich świeże spojrzenie na dzieła prezentowane na…
Dowiedz się więcej »październik 2021
Helena Bohle-Szacka. Przenikanie

Helena Bohle-Szacka. Przenikanie 21.10.2021 - 20.03.2022 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Czy o przeżyciach wojennych można mówić wyłącznie przy użyciu martyrologicznej narracji? Nowo otwarta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi wystawa czasowa „Helena Bohle-Szacka. Przenikanie” jest próbą zmiany tej perspektywy. Mimo że mierzy się z tematami nienawiści i terroru, które powracają współcześnie, jest również opowieścią o radości życia mimo wszystko, o miłości do ludzi i do sztuki, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Helena Bohle-Szacka, której losy przybliża wystawa, była…
Dowiedz się więcej »październik 2022
17. Międzynarodowe Triennale Tkaniny

Wystawa 17. Międzynarodowe Triennale Tkaniny Tkanina od dekad używana jest przez artystów – na równi z malarstwem, rzeźbą czy grafiką - jako ważne narzędzie służące do komunikowania istotnych prawd dotyczących otaczającego nas świata. Praca z tkaniną daje niemal nieograniczone możliwości. Poprzez różnorodność faktur i jej plastyczność, pozwala na swobodne formowanie. Wymaga jednocześnie od artysty wyciszenia, kontemplacji i osobistego kontaktu z tworzywem. Międzynarodowe Triennale Tkaniny, odbywające się niemal od 50 lat, jest jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń, ściągających do Łodzi…
Dowiedz się więcej »