Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Galeria Sztuki Rzeczna w Rybniku

Galeria Sztuki Rzeczna w Rybniku, niezła sztuka
+ Google Map
ul. Rzeczna 1
Rybnik, 44-200 Polska
+48 32 4407132 www.galeriarzeczna.pl

Galeria Sztuki Rzeczna zlokalizowana w ścisłym centrum  Rybnika, to przestrzeń wystawiennicza i miejsce działań edukacyjno-popularyzatorskich w dziedzinie sztuk wizualnych.

Naszym celem jest prezentacja i promocja polskiej sztuki współczesnej, a przede wszystkim rodzimego malarstwa, rzeźby i fotografii – upowszechnianie ich sensu i wartości, z wykorzystaniem różnych metod i form. Budowanie kapitału ludzkiego wokół idei wywodzących się ze sztuki. Tworzenie platformy wymiany myśli pomiędzy artystkami i artystami a społeczeństwem. Wspieranie widoczności autorów i autorek oraz prezentacja i promocja tych wywodzących się z Rybnika.

Galeria Sztuki Rzeczna w Rybniku, niezła sztuka
Galeria Sztuki Rzeczna w Rybniku

Jednym z powodów powstania w Rybniku Galerii Sztuki byli pochodzący stąd artyści: Adolf Ryszka i Edward Sitek – cenieni w świecie rzeźbiarze, których sylwetki i twórczość chcemy przybliżać i upamiętniać.

Jednak koncepcja funkcjonowania Galerii opiera się na tworzeniu otwartej, nowoczesnej przestrzeni, żywo reagującej na bieżące zmiany społeczne i ciekawe zjawiska artystyczne.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.