Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Łódzki Dom Kultury | Galeria Imaginarium

Galeria Imaginarium, ŁDK, Łódzki Dom Kultury, niezła sztuka
+ Google Map
ul. Traugutta 18
Łódź, Łódzkie 90-113 Polska
(42) 633-98-00 https://www.ldk.lodz.pl/galeria-imaginarium-t219

Jedna z najnowocześniejszych galerii w Polsce, wyremontowana ze środków grantowych, może się poszczycić doskonałym wyposażeniem w sprzęt audiowizualny, co daje możliwość prezentacji prac artystów wykorzystujących najnowsze technologie w sztuce. Oprócz tego jest doskonale przystosowana do ekspozycji dużych obiektów przestrzennych (rzeźby, instalacje) oraz malarstwa wielkoformatowego. Galeria ma charakter otwarty na wszelkie dokonania w sztuce współczesnej i chętnie współpracuje z najważniejszymi festiwalami w Łodzi (Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Festiwal Sztuka i Dokumentacja, Light Move Festiwal), organizuje międzynarodowe wystawy zbiorowe, ale także monograficzne ekspozycje indywidualnych twórców.

Galeria Imaginarium, ŁDK, Łódzki Dom Kultury, niezła sztuka
Galeria Imaginarium | Łódzki Dom Kultury

Za cel stawia sobie jak najszerszą edukację w zakresie sztuki współczesnej, stąd też program jest adresowany zarówno do osób zaznajomionych ze sztuką współczesną, jak i dla tych, dla których wizyta w galerii jest pierwszym z nią spotkaniem. Przy okazji każdej wystawy prowadzone są prelekcje oraz spotkania z twórcą dla grup zorganizowanych. Podczas swojej niemalże pięcioletniej działalności galeria zyskała sobie dobrą renomę w środowisku artystycznym.

marzec 2023

Jacek Świgulski – Powroty. Pejzaż wewnętrzny

4 marca 202331 marca 2023
Łódzki Dom Kultury | Galeria Imaginarium, ul. Traugutta 18
Łódź, Łódzkie 90-113 Polska
+ Google Map
Jacek Świgulski, malarstwo, niezła sztuka

Wystawa Jacek Świgulski - Powroty. Pejzaż wewnętrzny Jacek Świgulski, artysta, pedagog. Postać ważna dla łódzkiej kultury, o czym świadczy choćby tłok, jaki zazwyczaj panuje na jego wernisażach. W swoim dorobku ma już ponad trzydzieści wystaw indywidualnych. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Holandii i Szwajcarii. Jacek Świgulski, z cyklu Powroty, Bieszczady XII, 2018 Wystawa w ŁDK prezentuje szeroki wybór pejzaży tego artysty. Trzeba to zobaczyć koniecznie,…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2023. ALL RIGHTS RESERVED.