Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Mazowieckie w Płocku

Muzeum Mazowieckie w Płocku, art deco, secesja, niezła sztuka
+ Google Map
ul. Tumska 8
Płock, 09-402 Polska
24 364 70 70 http://www.muzeumplock.eu/pl

W siedzibie głównej Muzeum Mazowieckiego w Płocku, przy ul. Tumskiej 8, podziwiać można wystawę „Secesja”, w skład której wchodzą m.in. aranżacje wnętrz mieszczańskich, sala rzemiosła artystycznego, galeria malarstwa i rzeźby okresu Młodej Polski.

W sąsiednim budynku na zwiedzających czeka ekspozycja „X wieków Płocka” z makietą miasta z ok. 1800 r. Jest to jedna z największych i najbardziej unikatowych makiet prezentowanych w polskich muzeach.
Z kolei w Spichlerzu przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b goście muzeum znajdą wystawy poświęcone sztuce ludowej oraz sztuce Dalekiego Wschodu z ikoną sztuki światowej – „Wielką falą w Kanagawie”.

Muzeum Mazowieckie w Płocku to także oddziały: Muzeum Żydów Mazowieckich prezentujące historię Żydów na ziemiach polskich, Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej posiadające eksponaty archeologiczne i militaria związane z bitwą nad Bzurą oraz Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego poświęcony kulturze olendrów.


Największa kolekcja sztuki art déco

W Muzeum Mazowieckim znajduje się największa kolekcja sztuki art déco w Polsce. Od września 2021 r., w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 oglądać można stałą ekspozycję prezentująca kolekcję na którą składa 1,8 tys obiektów art déco ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego.

We wnętrzach kamienic – polskiej, niemieckiej i francuskiej – prezentowane będą meble, szkło, ceramika, tkaniny, lampy, malarstwo i rzeźba, w domu mody kolekcja strojów, w sklepie jubilerskim – biżuteria, a w gabinecie prezesa banku kolekcja papierów wartościowych i numizmatów.

Więcej o ekspozycji »

sierpień 2021

Wystawa pokonkursowa „Tamara dziś”

30 sierpnia 2021
Muzeum Mazowieckie w Płocku, ul. Tumska 8
Płock, 09-402 Polska
+ Google Map
Tamara dziś, wystawa pokonkursowa, muzeum Płock, niezła sztuka

Wystawa pokonkursowa „Tamara dziś” 27 sierpnia – 14 września 2021 Muzeum Mazowieckie w Płocku ul. Kolegialna 6 Wstęp wolny Macie ochotę na bliskie spotkanie z Tamarą? Jeśli tak, jesteście zaproszeni - 27 sierpnia o godz. 18 do naszej nowej sali audio-wizualnej przy ul. Kolegialnej 6 na wielki finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Tamara dziś”. Obejrzycie interesujące zdjęcia, zanurzycie się w dekadenckim nastroju malarstwa Łempickiej, a potem zasiądziecie w wygodnych fotelach debiutującej przy tej okazji sali i porozmawiacie o fotografii. Wystawa pokonkursowaTamara…

Dowiedz się więcej »

wrzesień 2021

Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco

4 września 202130 września 2025
Muzeum Mazowieckie w Płocku, ul. Tumska 8
Płock, 09-402 Polska
+ Google Map
art deco wystawa Płock, sztuka polska, Tamara Łempicka, Muzeum Mazowieckie w Płocku, niezła sztuka

Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco Otwarcie wystawy stałej 4 września 2021 r. Muzeum Mazowieckie w Płocku Kuratorzy: Michał Burdziński, Małgorzata Szadkowska, Mariola Adamska Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na nową wystawę „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco”. To największa ekspozycja stała poświęcona sztuce art déco w Polsce. W kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 znajdziecie klimat szalonych lat dwudziestych poprzedniego stulecia, czerwony kabriolet z 1926 roku i „Martwą naturę” Tamary Łempickiej. Oraz – rzecz jasna – większość z liczącej 1,8…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.