Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Nowosądecka Mała Galeria

Nowosądecka Mała Galeria
+ Google Map
Jagiellońska 35
Nowy Sącz, 33-300 Polska
500 80 33 80 https://www.malagaleria.pl/

Placówka Kultury pod nazwą „Mała Galeria” powstała staraniem oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Biura Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu – w skomplikowanym historycznie okresie przemian społecznych i kulturalnych ubiegłego wieku.

Obserwatorom i badaczom historii i kultury Nowego Sącza należy przypomnieć, że od 1945 roku w Nowym Sączu działał oddział ZPAP kontynuujący przedwojenne tradycje zrzeszania się i promowania twórczości artystycznej. ZPAP nie posiadało stałej siedziby i działalność statutową prowadziło w gościnnych, udostępnianych przez inne instytucje salach, w których urządzano tradycyjne, doroczne wystawy twórczości członków.

W wyremontowanym obiekcie Galeria rozszerzyła wachlarz działalności artystyczno-kulturalnej. Powstała „Galeria Obrazów Ewy Harsdorf” – stała ekspozycja dzieł wybitnej artystki z Nowego Sącza. Zainicjowano nowe formy działań plenerowych na plantach – koncerty „Pod Oknem”. Prowadzono cykl wieczorów dyskusyjnych „Wrzątek kulturalny” wokół problemów związanych z kulturą i sztuką. Większa powierzchnia wystawowa stworzyła możliwości dla bogatszych ekspozycji sztuki współczesnej i spotkań z publicznością

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.