Mieczysław Wejman, wystawa, ŻIH, niezła sztuka

Tańczący 1944. Mieczysław Wejman

Wojciech Fangor, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, niezła sztuka

Fangor w CSW w Toruniu

Stefan Gierowski 2013

Dwaj Panowie Pingo/ Kołpanowicz & Cruz, Galeria Miejska we Wrocławiu, niezła sztuka

Dwaj Panowie Pingo/ Kołpanowicz & Cruz

Sean Scully, CSW Toruń, niezła sztuka

Sean Scully. Malarstwo i rzeźba

Posse – Esse, wystawa rzeźby Tomasza Koclęgi, sztuka współczesna, Czeladź, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, niezła sztuka

„Posse – Esse”. Wystawa rzeźby Tomasza Koclęgi

Anabolizm, wystawa, przegląd młodej fotografii w Olsztynie, niezła sztuka

Anabolizm. Przegląd młodej fotografii w Olsztynie

Rembrandt, Jeździec polski, Lisowczyk, Łazienki Królewskie, wystawa, Pałac na wyspie, The Frick Collection, niezła sztuka

Królewski Rembrandt. „Jeździec polski” ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku

Dwoistość spojrzenia wystawa, Powałka, Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi, niezła sztuka

„Dwoistość spojrzenia” – zbiorowa wystawa malarstwa

prawda czasu prawda plakatu, wystawa, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, polska szkoła plakatu, niezła sztuka

Prawda czasu, prawda plakatu

Stan rzeczy, wystawa, Muzeum Narodowe w Warszawie, Grażyna Bastek, niezła sztuka

Stan rzeczy

Polityka w sztuce, MOCAK, Kraków, sztuka współczesna, niezła sztuka

Polityka w sztuce

Ostatni szwajcarscy ocalali z Holokaustu

Jerzy Jędrysiak, grafika, wystawa, Zakopane, niezła sztuka

Szepty mojej duszy. Jerzy Jędrysiak – grafiki

Narodowe Forum Muzyki, Wrocław, Rezonanse Sztuki Takie Trio, Stanisław Baj, Krzysztof Gliszczyński, Wojciech Lupa, malarstwo, sztuka polska, niezła sztuka

Rezonanse sztuki XII. Takie Trio – Baj, Gliszczyński, Lupa

Józef Gielniak, linoryt, sztuka polska, wystawa, niezła sztuka

Józef Gielniak – mistrz Linorytu. Życie i twórczość

Tylko nie udawaj obrazy i ekfrazy, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Wojciech Weiss, Hokusai, Wojciech Gerson, sztuka polska Jacek Malczewski, Wigilia na Syberii, niezła sztuk

Tylko nie udawaj… obrazy i ekfrazy

Korzenie. Rusza wystawa Karoliny i Jacka Zwoniarskich w Łodzi

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy


kujawsko pomorskie centrum kultury w bydgoszczy, niezła sztuka


pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz, Polska

+48 52 585 15 01
http://www.kpck.pl

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy istnieje od 1954 roku. Jest instytucją finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z biegiem czasu zmieniała się rola i zadania realizowane przez KPCK, które jednak zawsze dotykały profesjonalnej i amatorskiej sfery działalności kulturalnej. Dziś, działając w realiach gospodarki rynkowej, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy nawiązuje współpracę z innymi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i biznesowymi podejmując również szereg działań z zakresu menedżmentu i promocji kultury. Placówka aktywna jest w dziedzinie muzyki, tańca, literatury, teatru i sztuki ludowej.

Najważniejsze działania to organizacja wydarzeń o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, realizowanych w siedzibie KPCK oraz ośrodkach kultury w województwie kujawsko-pomorskim oraz w plenerze.

Edukacja

Nie mniej ważna jest też działalność edukacyjna i instruktorsko-metodyczna realizowana poprzez organizację warsztatów, szkoleń i konferencji naukowych. Pracownia Integracji Międzypokoleniowej prowadzi Kujawski Uniwersytet Trzeciego Wieku skierowany do osób 50+. Realizujemy wykłady i seminaria o profilu ogólno-akademickim z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, artystycznych, technicznych, medycznych. Jesteśmy założycielem Akademii Sztuk Wszelakich. Jest to oferta dla wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia i są zainteresowani podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie szeroko rozumianej kultury i sztuki. Nie brakuje oferty skierowanej do młodzieży (13-17 lat) – którą zapraszamy do udziału w Młodzieżowej Akademii Kreatywności.

Realizujemy również otwarte prelekcje, wykłady i prezentacje dotyczące historii regionu – zabytkowych obiektów, miejsc oraz życia społeczno-kulturalnego.

Salon Hoffman jest też miejscem licznych literackich spotkań autorskich oraz spotkań z rozpoznawalnymi postaciami życia publicznego, artystami i naukowcami.

Poprzez prowadzoną Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej promujemy lokalnych twórców – organizujemy wystawy w Salonie Hoffman oraz sprzedajemy unikalne wyroby rękodzielnicze (m.in. rzeźby, malarstwo, haft, ceramikę, zabawki).

Wydawnictwa i sprzedaż dzieł sztuki

Od ponad 20 lat Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy wydaje „Kwartalnik Artystyczny. Kujawy i Pomorze” – pismo poświęcone literaturze i sztuce, w którym publikują twórcy najwybitniejsi, m.in.: Julia Hartwig, Tadeusz Różewicz, Ryszard Krynicki, Stefan Chwin, a wcześniej w gronie autorów byli również polscy nobliści: Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. Wydajemy również opracowania metodyczne („Miłośnik Teatru Lalek”), periodyk naukowy „Materiały do Dziejów Kultury i Sztuki Bydgoszczy i Regionu” oraz przewodniki i książki popularnonaukowe.

~Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.