Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689–1775)

Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Najeźdźcy wyobraźni. Wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego

Na tropie tajemnicy – ożywianie archiwalnych pocztówek

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Witkacy wystawa, Zakopane

Tropikalne Uroki. Witkacy i Zakopane

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Metamorfozy Owidiusza – Mity greckie w rycinach według Hendrika Goltziusa

Wyspiański. Przestrzeń studyjna

96 x Giewont

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Zbrojownia Sztuki


zbrojownia sztuki


Targ Węglowy 6
80-836 Gdańsk, Polska

58 301 28 01
http://www.asp.gda.pl/

Zbrojownia Sztuki to realizacja idei akademii otwartej – otwartej na świat, a przede wszystkim: na mieszkańców naszej metropolii. Projekt Zbrojownia Sztuki zawiera się w czterech rzeczownikach: ekspozycja, edukacja, popularyzacja i archiwizacja. Animatorem wszystkich tych działań będzie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

W Zbrojowni Sztuki będziemy prezentować wystawy, przygotowane we współpracy z instytucjami kultury oraz uczelniami artystycznymi w kraju i w Europie. Chcemy stworzyć miejsce, w którym można będzie prezentować nasze dokonania a także kreować wspólne projekty interdyscyplinarne i badawcze w dziedzinie sztuki. W Zbrojowni Sztuki będziemy edukować w zakresie sztuki z zastosowaniem różnych narzędzi – zarówno osoby mające wiedzę na ten temat, jak i zupełnych laików. Chcemy objaśniać sztukę, a także popularyzować ją i promować wśród możliwie najszerszego kręgu odbiorców – młodszych i starszych, osób prywatnych i instytucji, w tym szkół artystycznych i instytucji kultury działających zarówno w naszej metropolii, jak i w całym obszarze basenu Morza Bałtyckiego.

 

W Zbrojowni Sztuki będziemy gromadzić – zarówno materialnie, jak i w postaci cyfrowej – prace obejmujące wszystkie dziedziny twórczości artystycznej: malarstwo, obiekty przestrzenne, grafikę warsztatową, grafikę użytkową, rysunek, plakat, tkaninę, ceramikę, wzornictwo, projekty architektoniczne, fotografię, a także archiwalia związane z osobami pedagogów i życiem Akademii.
Cztery wspomniane działania realizowane na parterze Wielkiej Zbrojowni zawierać się będą w czterech modułach: Galerii, Warsztatach, Czytelni oraz Kolekcji.

Nadchodzące Wydarzenia

  • Nie znaleziono żadnych wyników.