Artystka. Anna Bilińska-Bohdanowicz

Zapiski przy sztaludze. Przyjaźnie Sienkiewicza w świecie malarskim

Przewrót …do źródeł

Aukcja charytatywna sztuki współczesnej w Galerii Belle Arte

Człowiek, osoba, persona. Portret w przestrzeni sakralnej

Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni

Maria Jarema. Andrzej Wróblewski. Realizm istotny

Studiując naturę. Malarstwo Sotera Jaxy-Małachowskiego

Andrzej Wajda. Japoński notes

Wystawa biżuterii warszawskiej spółdzielni ORNO

Ładowanie Wydarzenia

← Wróć do Wydarzeń

Zbrojownia Sztuki


zbrojownia sztuki


Targ Węglowy 6
80-836 Gdańsk, Polska

58 301 28 01
http://www.asp.gda.pl/

Zbrojownia Sztuki to realizacja idei akademii otwartej – otwartej na świat, a przede wszystkim: na mieszkańców naszej metropolii. Projekt Zbrojownia Sztuki zawiera się w czterech rzeczownikach: ekspozycja, edukacja, popularyzacja i archiwizacja. Animatorem wszystkich tych działań będzie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

W Zbrojowni Sztuki będziemy prezentować wystawy, przygotowane we współpracy z instytucjami kultury oraz uczelniami artystycznymi w kraju i w Europie. Chcemy stworzyć miejsce, w którym można będzie prezentować nasze dokonania a także kreować wspólne projekty interdyscyplinarne i badawcze w dziedzinie sztuki. W Zbrojowni Sztuki będziemy edukować w zakresie sztuki z zastosowaniem różnych narzędzi – zarówno osoby mające wiedzę na ten temat, jak i zupełnych laików. Chcemy objaśniać sztukę, a także popularyzować ją i promować wśród możliwie najszerszego kręgu odbiorców – młodszych i starszych, osób prywatnych i instytucji, w tym szkół artystycznych i instytucji kultury działających zarówno w naszej metropolii, jak i w całym obszarze basenu Morza Bałtyckiego.

 

W Zbrojowni Sztuki będziemy gromadzić – zarówno materialnie, jak i w postaci cyfrowej – prace obejmujące wszystkie dziedziny twórczości artystycznej: malarstwo, obiekty przestrzenne, grafikę warsztatową, grafikę użytkową, rysunek, plakat, tkaninę, ceramikę, wzornictwo, projekty architektoniczne, fotografię, a także archiwalia związane z osobami pedagogów i życiem Akademii.
Cztery wspomniane działania realizowane na parterze Wielkiej Zbrojowni zawierać się będą w czterech modułach: Galerii, Warsztatach, Czytelni oraz Kolekcji.

Nadchodzące Wydarzenia

Luty 2020

Patrycja Podkościelny. Lovely creatures

12 lutego 202010 marca 2020
Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy 6
80-836 Gdańsk, Polska
+ Google Map
fot. materiały organizatora

Wernisaż:12 lutego 2020 r. godz. 18.00 Zbrojownia Sztuki| Plama GAK, Pilotów 11, Gdańsk Wystawa czynna do: 10 marca 2020 r. Lovely creatures to zbiór prac, w których główną bohaterką jest Femme fatale – kobieta fatalna. Dla jednych prowadząca mężczyzn na pokuszenie, sprowadza porażkę i zgubę. Dla innych silna, niezależna, traktuje mężczyzn tak jak oni traktują kobiety. Gra w tę samą grę co oni, na ich poziomie. Z pozoru wrażliwy, zjawiskowy kwiat, może skrywać ostre kolce. Delikatne piękno nigdy nie powinno…

Dowiedz się więcej »
+ Export Events