Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

15 PLASTER. Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej

10 maja 202414 lipca 2024

15 PLASTER | Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej, grafika , wystawa, konkurs, niezła sztuka
15 PLASTER | Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej, grafika , wystawa, konkurs, niezła sztuka
Wystawa 15 PLASTER | Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej

Jak co roku w maju, toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej stanie się prawdziwym centrum designu – zaprezentujemy to, co najlepsze w sztuce grafiki projektowej. Festiwal Plaster to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się nie tylko bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszej lokalnej publiczności, ale stało się wydarzeniem o randze międzynarodowej i coraz częściej skupia uwagę artystów, projektantów i designerów.

„Plaster” to kombinacja słów „plakat” i „poster”. Festiwal ukazuje typografię i plakat jako dziedziny sztuki bardzo aktywnie podążające za nowoczesną technologią, przełamujące stereotypy i obowiązujące konwencje, podejmujące ważne tematy współczesnego świata, z drugiej strony – odwołujące się do nieprzemijających wartości. „Plaster” stawia sobie za cel podkreślanie wielkiego znaczenia, jakie projektowanie graficzne wywiera na kształt współczesnej kultury wizualnej i tym samym na otoczenie człowieka.

Tegoroczna, 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster skoncentrowana będzie na sztuce z Ameryki Łacińskiej. W przestrzeni toruńskiego CSW zaprezentujemy współczesny plakat meksykański, indywidualną ekspozycję ubiegłorocznego laureata festiwalu – Eduardo Davita, wystawy projektantów z Ameryki Południowej oraz laureatów tegorocznego konkursu zatytułowanego „Nowy Świat”.

Podczas festiwalu Plaster 2024 zostanie pokazanych ponad 200 prac w czterech przestrzeniach. Wydarzeniu głównemu towarzyszyć będą warsztaty i prelekcje.

Kurator: Krzysztof Białowicz

Szczegóły

Początek:
10 maja 2024
Koniec:
14 lipca 2024
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://csw.torun.pl/csw/15-plaster-miedzynarodowy-festiwal-grafiki-projektowej-konkurs-44398/

Miejsce wydarzenia

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń, 87-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
56 610 97 18
Witryna internetowa:
https://csw.torun.pl
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.