Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Adam Myjak. Rzeźba

3 czerwca 202224 lipca 2022

Adam Myjak. Rzeźba

Adam Myjak.
Rzeźba

Wernisaż: 03 czerwca 2022 r., godz. 18:00

03 czerwca 2022 r. – 24 lipca 2022 r.
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie |
Galeria Wystaw Czasowych -1

Adam Myjak. Rzeźba
Wystawa Adam Myjak. Rzeźba

Adam Myjak to wybitny polski rzeźbiarz i pedagog, profesor sztuk plastycznych. Debiutował wraz z twórcami Nowej Figuracji. W latach 1971–79 był kierownikiem artystycznym pisma „Nowy Wyraz. Miesięcznik Literacki Młodych”.

Artysta jest współautorem „Pomnika Katyńskiego” w Warszawie (z Januszem Pastwą) oraz twórcą, m. in. popiersi Krzysztofa Pendereckiego (2013), Tadeusza Mazowieckiego (2014) oraz na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalu Jana Ekiera.

Jego prace znajdują się w zbiorach wielu znaczących muzeów i kolekcjach prywatnych. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i krajowych konkursów. Od 2009 jest członkiem czynnym Polskiej Akademii Umiejętności. Przez kilkanaście lat był członkiem Rady Programowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w tym pięciokrotnie jej przewodniczącym.

W 2019 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych, został też laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida – „Dzieło życia”.

Wspólnie z Waldemarem Dąbrowskim, dyrektorem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, prowadzi Galerię Opera. Funkcjonują dwie jego autorskie galerie – w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.

Prowadzi pracownię dyplomującą na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie. Odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2005).

Szczegóły

Początek:
3 czerwca 2022
Koniec:
24 lipca 2022
Witryna internetowa:
https://spotkaniakultur.com/pl/node/3696

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.