mirziamov

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Kata/Kami. Wystawa online

Marian Eile. Artysta i redaktor

Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art

17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki Polska w Łodzi

Paweł Orłowski. Linia i płaszczyzna

Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała

Wyspiański. Przestrzeń studyjna

Krzysztof Powałka

Percepcja Koła

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Iris van Herpen. Alchemic Couture

16 października 202031 stycznia 2021

Iris van Herpen. Alchemic Couture

Wernisaż: 16 października 2020 r.
Galeria na Dziedzińcu |
Stary Browar w Poznaniu
Wystawa czynna do: 31 stycznia 2021 r.
Kurator: WP Onak

Awangardowe kreacje Iris van Herpen już w październiku zagoszczą w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze. Wystawa zatytułowana „Alchemic Couture” przybliżać będzie wizjonerski, interdyscyplinarny proces twórczy projektantki, w którym przeplatają się innowacje i rzemiosło.

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Stary Browar słynie z organizacji wyjątkowych wystaw związanych ze światową sztuką, modą i designem ostatniej dekady. Inicjuje kulturowy dyskurs i namawia publiczność do podjęcia dialogu z artystami, których gości. Tej jesieni Stary Browar zaprasza do Galerii na Dziedzińcu do odkrywania świata haute couture w jego najbardziej wielowymiarowym wydaniu. 16 października holenderska projektantka Iris van Herpen, uznawana za jedną z najbardziej konceptualnych artystek w świecie mody, zaprezentuje swoje kreacje w ramach autorskiej wystawy „Alchemic Couture”. Publiczność będzie mogła zagłębić się w świat projektantki i podziwiać jej luksusowe dzieła, starannie wyselekcjonowane wspólnie z kuratorem wystawy Wojciechem Piotrem Onakiem.

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Przypadające 5 listopada „urodziny” Starego Browaru od kilku lat świętujemy zapraszając osobowości pokrewne idei tego miejsca. Prekursorów, których ambicją i imperatywem jest tworzyć coś, czego dotąd nie było. Kreatorów wytyczających nowe ścieżki, poszukujących nowych rozwiązań – mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. Nasza Galeria na Dziedzińcu stała się miejscem prezentacji progresywnych projektów artystycznych z pogranicza sztuk, w tym mody, którą Stary Browar oddycha na co dzień. Tej jesieni, wspólnie z kuratorem Wojtkiem Piotrem Onakiem, publiczności naszej galerii przedstawiamy Iris van Herpen. W jej świecie nie ma rzeczy niemożliwych.

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Przekraczając granice branży mody, wyzwalając się z poczucia ograniczeń, Iris Van Herpen jest znana z łączenia nowych technologii, takich jak druk 3D lub cięcie laserowe, z delikatnymi pracami ręcznymi w duchu haute couture, np. haftowaniem lub drapowaniem. Dzięki przemyślanym kolaboracjom, Iris van Herpen dąży do zrównoważonego podejścia, które realizuje w swoich luksusowych kreacjach. Jej kolekcje inspirowane są także muzami, takimi jak Cate Blanchett, Tilda Swinton czy Naomi Campbell.
Od stycznia 2011, Van Herpen regularnie prezentuje swoje kreacje podczas Paryskiego Tygodnia Haute Couture, każdorazowo zaskakując nowatorską formą swoich awangardowych projektów. Związana z tańcem, zainspirowana baletem klasycznym projektantka rozważa ruch jako metamorficzną siłę, która w połączeniu z modą może rozszerzyć formę ludzkiego ciała – rzeźbiąc niepowtarzalne sylwetki lub odzwierciedlając sposób poruszania się.

Wystawa „Alchemic Couture” w Starym Browarze obejmować będzie wiele lat pracy Iris van Herpen, jej poszukiwania artystyczne i technologiczne, w tym kluczowe kolaboracje, które na przestrzeni lat przyczyniły się do przekształcenia krajobrazu couture.

Szczegóły

Start:
16 października 2020
Koniec:
31 stycznia 2021
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://starybrowar5050.com/wydarzenia/haute-couture-w-starym-browarze-wystawa-iris-van-herpen/

Miejsce

Galeria na Dziedzińcu | Stary Browar Poznań
ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań, Wielkopolskie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://starybrowar5050.com/wydarzenia/