Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ojce i Dziatki. Piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia

25 września 202018 października 2020

Ojce i Dziatki. Piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia

Wernisaż: 25 września 2020 r.
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Wystawa czynna do: 18 października 2020 r.

Wystawa jubileuszowa, prezentująca przekrojowo twórczość wybitnego artysty Józefa Wilkonia, to wydarzenie szczególne. Zorganizowana z okazji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki prezentować będzie poruszającą wizję więzi i relacji międzypokoleniowych również na przykładzie świata fauny.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Mistrz nastroju, czarodziej formy, po raz kolejny zabierze nas w artystyczną podróż. Będzie to niezwykła okazja, by przyjrzeć się ilustracji książkowej wykonanej w różnych technikach od pasteli poprzez rzeźbę w drewnie i metalu. Ilustracji, która zachwyca i inspiruje trzecie pokolenie.

Wilkoń podkreśla, że traktuje literaturę jako partnera do własnej wypowiedzi artystycznej: “Moja ilustracja nie powinna być dosłowna. Dopowiadam rzeczy zaledwie w literaturze zaznaczone. Jest to rodzaj akompaniamentu. Dwie ścieżki biegną obok siebie równolegle”. A jednak zdarzały się sytuacje kiedy malarskie szkice artysty tak bardzo zachwycały literatów, że pisali utwory specjalnie do nich, wychodząc obrazowi naprzeciw. Tak powstały m.in. słynne “Pawie wiersze” Tadeusza Kubiaka – z lirycznymi, delikatnymi przedstawieniami ptaków.

Ilustracje z tej i innych wyjątkowych książek będzie można oglądać do 18. października. b.r. Wśród prac zostaną zaprezentowane dzieła nieznane polskiej publiczności.

Szczegóły

Początek:
25 września 2020
Koniec:
18 października 2020
Witryna internetowa:
https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/2301?date=202010171200

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.