Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

oo’s & iii’s. Kolekcja W. M. Hunta

6 sierpnia 202023 sierpnia 2020

oo’s & iii’s. Kolekcja W. M. Hunta

Wystawa w ramach Fotofestiwal 2020

Wernisaż: 06 sierpnia 2020 r.
godz. 19:00
Fabryka Sztuki w Łodzi |
Art_Inkubator
Wystawa czynna do : 23 sierpnia 2020 r.

Wystawa online>>

Oo’s & iii’s to wybór, zebranych na przestrzeni ostatnich czterech dekad, prac pochodzących z obszernych zbiorów nowojorskiego kolekcjonera W.M. Hunta. Oto abstrakcyjna parada kształtów, w której oczy, głowy i twarze układają się na kształt tytułowych „oo”, zaś niemal bliźniaczych sobie ludzkich sylwetek jest tak dużo, że przypominają litery „ii” z drugiej części tytułu. Oryginalne odbitki sprzed lat mieszają się tu ze współczesnymi reprodukcjami i prezentacjami w formie elektronicznej.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Prace pochodzą z dwóch kolekcji W.M.Hunta – Dancing Bear (Tańczący niedźwiedź), na którą składają się magiczne, intrygujące fotografie ludzi z zamkniętymi, przysłoniętymi bądź z innego powodu niewidocznymi oczami oraz z kolekcji Blind Pirate (Ślepy pirat), będącej zbiorem pochodzących sprzed 1950 r. fotografii rozmaitych grup, m.in. amerykańskich żołnierzy, robotników czy studentów.

Po mniejszych wystawach w Stanach Zjednoczonych, Francji, Szwajcarii, Holandii i we Włoszech przyszedł czas na zaprezentowanie po raz pierwszy razem prac z obu wspomnianych zbiorów.

W.M. Hunt jest kolekcjonerem, kuratorem i konsultantem działającym w obszarze fotografii. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Hunt jest współzałożycielem renomowanej manhattańskiej galerii fotograficznej Hasted Hunt (obecnie: Hasted Kraeutler), kierował także działem fotografii galerii Ricco/Maresca. Od ponad 35 lat kolekcjonuje fotografie. Wykłada na School of Visual Arts, powszechnie uznaje się go za znaczącą osobę w świecie fotografii (został dostrzeżony m.in. przez czasopisma takie jak „The New York Times”, „Art on Paper”, „Modern Painters” (magazyn), „The Art Newspaper”, a także przez twórców telewizyjnych programów o sztuce, np. EGG nadawanego przez kanał PBG, the Arts Show, jak również The Genius of Photography w BBC). W.M. Hunt jest też autorem książki zatytułowanej „The Unseen Eye”(wyd. Aperture, Thames & Hudson, Actes Sud), zawierającej prace z kolekcji Dancing Bear.

Szczegóły

Początek:
6 sierpnia 2020
Koniec:
23 sierpnia 2020
Witryna internetowa:
http://fotofestiwal.com/2020/wystawy/w-m-hunt-oos-iiis/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.