Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Stanisław Baj. Rzeka Bug. Mała historia jednej kreski

12 lutego 202129 marca 2021

Stanisław Baj. Rzeka Bug. Mała historia jednej kreski

Wernisaż: 12 lutego 2021 r.
Wirydarz. Galeria Sztuki Współczesnej
Wystawa czynna do: 29 marca 2021 r.


Stanisław Baj, Rzeka Bug , olej, płótno, 30 x 24 cm
Stanisław Baj, Rzeka Bug , olej, płótno, 30 x 24 cm

Prof. Stanisław Baj – współczesny malarz polski, wykładowca i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził nad Bugiem. W latach 1968-72 uczył się w państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu następnie studiował malarstwo na warszawskiej ASP pod kierunkiem profesorów M. Byliny, J. Siennickiego i L. Maciąga. Studia ukończył z wyróżnieniem w pracowni Ludwika Maciąga. W 1982 r. podjął pracę dydaktyczną w macierzystej uczelni, gdzie prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa. Jednocześnie kierował seminariami z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk. Dwukrotnie prorektor do spraw dydaktycznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz prestiżową nagrodą malarską im. Kazimierza Ostrowskiego za rok 2019. Papież Jan Paweł II uhonorował artystę medalem „Benemerenti”.

Stanisław Baj, Rzeka Bug. Lato, olej, płótno, 80 x 110 cm, 2020
Stanisław Baj, Rzeka Bug. Lato, olej, płótno, 80 x 110 cm, 2020

Dorobek artystyczny Stanisława Baja obejmuje malarstwo, rysunek, a także grafikę. Dominują wśród nich portrety oraz pejzaże, dla których inspiracją są mieszkańcy Dołhobród oraz nadbużańskie krajobrazy.

W ramach ekspozycji w Wirydarzu zaprezentowane będą najnowsze prace, pejzaże nadbużańskie stworzone specjalnie na tą wystawę i publikowane między innymi w Kalendarzu ze Sztuką na 2021 rok. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z reprodukcjami prezentowanych dzieł, zaproszenie oraz plakat i karty pocztowe.

Stanisław Baj, Rzeka Bug , olej, płótno, 24 x 33 cm, 2020
Stanisław Baj, Rzeka Bug , olej, płótno, 24 x 33 cm, 2020

Zgodnie z wymogami, w galerii może przebywać jednocześnie 5 osób, a odwiedzający galerię zobowiązani są nosić maseczki ochronne. W obliczu obostrzeń pandemicznych otwarcie wystawy będzie trwało cały dzień, w piątek i sobotę (12-13 lutego) będzie można spotkać się z Profesorem Stanisławem Bajem w galerii w mniejszych grupach. Po otwarciu wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy galerii (również weekendy).

Szczegóły

Początek:
12 lutego 2021
Koniec:
29 marca 2021
Witryna internetowa:
http://wirydarz.com.pl/stanislaw-baj-2021/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.