Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tomasz Broda. Bookface

15 października 202121 listopada 2021

Tomasz Broda. Bookface

Tomasz Broda. Bookface
Księga twarzy pisarzy

15 października 2021 r. – 21 listopada 2021 r.
Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu

Tomasz Broda. Bookface
Wystawa Tomasz Broda. Bookface

A gdyby tak Dante miał profil w mediach społecznościowych? I nie tylko on – także Boccaccio, Christie, Kafka czy Ginsberg. I gdyby zwierzali się sobie publicznie z problemów z weną, wyczekując porad od kolegów po fachu. Ale też odsłaniali własne słabości, świntuszyli i prowokowali. Bookface. Księga twarzy pisarzy stworzona przez Tomasza Brodę, a wydana przez Wydawnictwo Format jest spełnieniem fantazji o literackim dialogu toczonym poza czasem i ponad granicami życia i śmierci.

Teraz Bookface z formy książki przechodzi w formę wystawy. Zapraszamy do świata mediów społecznościowych najbardziej znanych pisarzy. Dodatkowo odsłonimy kulisy arcyciekawego warsztatu Tomasza Brody znakomitego wrocławskiego artysty.

Tomasz Broda. Bookface
Wystawa Tomasz Broda. Bookface

Tomasz Broda – rysownik, ilustrator, pedagog, od 2009 r. wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi Pracownię Ilustracji.
Zilustrował m.in. Zrób sobie Wrocław Mariusza Urbanka (2009), Puszkę cacuszko Lecha Janerki (2006) i Tajemnice Świętej Dzielnicy Beaty Maciejewskiej (2010).
Od Rubęsa do Pikasa to tytuł jego autorskiej interpretacji „historii sztuki z kosza na śmieci – Wangogi z mopów i Rubęsy z poduszek”, powstałej w 2014 r., którą można było oglądać m.in. w Muzeum Współczesnym Wrocław. W autobiograficznym komiksie Coś pan zmalował (2018) opisał edukację plastyczną w Polsce, od przedszkolaka do wykładowcy ASP, a w satyrycznej rubryce Brodaway w tygodniku Wprost pokazywał, jak zrobić m. in. Jarosława Kaczyńskiego z ręcznika i Donalda Trumpa z siatki na warzywa (2018 – 2020 r.)
Jego lalki i maski z przedmiotów codziennego użytku można było oglądać w m. in. autorskim programie Zrób sobie gębę w TVP i w niemieckiej wersji Ulicy Sezamkowej (…).
Jest także autorem tekstów o projektowaniu graficznym – znalazły się one w książce Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci (2020). Napisał także i zilustrował Bookface. Księgę twarzy pisarzy (2020), w której wciela się w klasyków literatury, publikujących posty w mediach społecznościowych.
Działając jako kurator zorganizował 60 wystaw plakacistów i ilustratorów w ulicznej galerii „Szewska Pasja” we Wrocławiu.
Jest laureatem nagród, m.in. za ilustracje do Przygód przyrody Zbigniewa Macheja w konkursie Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY, za okładki do cotygodniowego dodatku Pełna Kultura w Słowie Polskim w międzynarodowym konkursie projektowania prasowego Chimera w 2004 r. oraz za rysunki satyryczne (ośmiokrotny laureat Międzynarodowej Wystawy Satyrykon, w tym Grand Prix).

Szczegóły

Początek:
15 października 2021
Koniec:
21 listopada 2021
Witryna internetowa:
http://www.zamek.wroclaw.pl/wystawy/galeria-tymczasem-komiks-i-ilustracja/tomasz-broda/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.