Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa, niezła sztuka
+ Google Map
ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+48 22 50 60 024 http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Od 1960 zespół jest siedzibą Muzeum Łazienki Królewskie.

Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa, niezła sztuka
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Łazienki Królewskie, nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”, to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę, oraz pogłębić znajomość oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury jak:

Pałac na Wyspie, jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym, z Królewską Galerią Obrazów;

Starą Oranżerię, w której znajdują się Królewska Galeria Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata oraz Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich;

Pałac Myślewicki, w którym zachowały się oryginalne polichromie Jana Bogumiła Plerscha, m.in. widoki Rzymu i Wenecji;

Biały Domek, pierwszą budowlę wzniesioną od podstaw na zlecenie Stanisława Augusta, w której mieści się Królewska Galeria Grafiki;

Podchorążówkę z Salonem Pamiątek Ignacego Jana Paderewskiego czy malowniczo położony Amfiteatr.

Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa, niezła sztuka
Wnętrze Pałacu na Wyspie | Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Z kolei w ogrodach Łazienek Królewskich spaceruje się ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów. Do dyspozycji naszych gości jest: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny, a także Ogród Chiński. Latem dostępna jest również strefa leżakowania, mieszcząca się nieopodal Nowej Oranżerii.

Goście Łazienek Królewskich mają też kontakt z europejską kulturą, dzięki licznym wydarzeniom. Wśród najbardziej znanych są letnie koncerty pod Pomnikiem Chopina, które odbywają się w każdą niedzielę, od połowy maja do końca września. Recitale te mają w Łazienkach długą tradycję i cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy.

listopad 2021

Splendor władzy.
Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej

5 listopada 202127 lutego 2022
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej, Łazienki królewskie, wystawa, niezła sztuka

Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej 5 listopada 2021 – 27 lutego 2022 Pałac na Wyspie oraz Podchorążówka, Muzeum Łazienki Królewskie Dzieła sztuki zgromadzone w Dreźnie przez Augusta II i Augusta III, elektorów saskich i królów polskich, złożyły się na jedną z najwspanialszych kolekcji XVIII-wiecznej Europy. Na wystawie „Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej", zorganizowanej przez Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy ze Staatliche Kunstsammlungen w Dreźnie, można będzie obejrzeć 200 arcydzieł ze zbiorów drezdeńskich oraz polskich muzeów. Zobacz zapowiedź: August II…

Dowiedz się więcej »

maj 2022

Królewski Rembrandt. „Jeździec polski” ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku

6 maja 20227 sierpnia 2022
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Rembrandt, Jeździec polski, Lisowczyk, Łazienki Królewskie, wystawa, Pałac na wyspie, The Frick Collection, niezła sztuka

Królewski Rembrandt. Jeździec polski ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku 6 maja – 7 sierpnia 2022 Galeria Obrazów w Pałacu na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie oraz The Frick Collection w Nowym Jorku Kuratorzy: Xavier Salomon, Izabela Zychowicz Arcydzieło Rembrandta było częścią obszernej kolekcji obrazów ostatniego króla Polski Stanisława Augusta. Obraz z czasem został sprzedany przez spadkobierców władcy i przechodził w ręce kolejnych właścicieli, a dziś należy do zbiorów The Frick Collection w…

Dowiedz się więcej »

lipiec 2022

Istota impresjonizmu. Rzeźby Rodina w Łazienkach Królewskich

15 lipca 202212 listopada 2022
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Auguste Rodin, Ewa | 1883, fot. Hans-Peter Klut, rzeźba, XIX w., Niezła Sztuka

Auguste Rodin, Ewa | 1883, fot. Hans-Peter Klut Twórczość Auguste'a Rodina (1840-1917) zwiastowała upadek akademickiej definicji sztuki i otworzyła rzeźbę europejską na nowe kierunki rozwoju. Wystawa w Muzeum Łazienki Królewskie przybliży filozofię, zgodnie z którą powstawały prace francuskiego artysty, oraz jego podejście do sztuki. Podczas gdy rzeźbiarze akademiccy kładli nacisk na idealizację przedstawianych postaci, Rodin sądził, że sztuka zbyt daleko odeszła od prawdziwego życia i wyzwań nowej epoki. Na potrzeby rzeźby zaadoptował więc formalne i stylistyczne zasady impresjonizmu, a jego…

Dowiedz się więcej »

wrzesień 2022

Arcydzieła dla króla?

9 września 20221 grudnia 2022
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Peter Paul Rubens, Portret damy, malarstwo, sztuka XVII w., Niezła Sztuka

Peter Paul Rubens, Portret damy | ok. 1625 Na wystawie wyeksponowanych zostanie pięć arcydzieł XVII i XVIII-wiecznego malarstwa europejskiego: "Portret damy" Petera Paula Rubensa, "Madonna z Dzieciątkiem" Anthony'ego van Dycka, "Rozmawiający wieśniacy na tle pejzażu z kościołem" Davida Teniersa Młodszego, "Sąd Parysa" Adriaena van der Werffa oraz "Żołnierze grający w kości" Salvatora Rosy. Zanim obrazy te trafiły do zbiorów Dulwich Picture Gallery, zakupione zostały przez Noela Desenfansa, wziętego londyńskiego marszanda, i anonsowane jako "nabyte dla Jego Wysokości króla Polski". Historia…

Dowiedz się więcej »

grudzień 2022

Zwrot ku światłu. Max Liebermann w Łazienkach Królewskich

15 grudnia 20222 kwietnia 2023
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Max Liebermann, Pejzaż parkowy , impresjonizm, malarstwo, sztuka współczesna, sztuka XX w., niezła sztuka

Max Liebermann, Pejzaż parkowy | 1925 Prace Maxa Liebermanna, jednego z najważniejszych twórców niemieckiego impresjonizmu, prezentowane będą w Muzeum Łazienki Królewskie od 15 grudnia 2022 r. do 2 kwietnia 2023 r. Na ekspozycję złożą się dwa obrazy powstałe w końcowym etapie działalności artysty - "Pejzaż parkowy" oraz "Autoportret". Wystawa przygotowana została przez Muzeum Łazienki Królewskie w partnerstwie z Państwowymi Zbiorami Sztuki w Dreźnie (Staatliche Kunstsammlungen Dresden), skąd pochodzą oba dzieła. Ekspozycja jest częścią projektu, przybliżającego twórczość wybitnych artystów europejskich, którzy…

Dowiedz się więcej »

lipiec 2023

Kolor życia. Frida Kahlo

7 lipca 20233 września 2023
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Kolor życia. Frida Kahlo, wystawa, sztuka XX w., niezła sztuka

Wystawa Kolor życia. Frida Kahlo Twórczość Fridy Kahlo, jednej z najważniejszych i najciekawszych artystek XX w., przybliża wystawa w Muzeum Łazienki Królewskie. Do wyjątkowego świata meksykańskiej malarki wprowadzają nas kolory, obrazy oraz zdjęcia, a także plenerowa instalacja nawiązująca do słynnego La Casa Azul. "Kolor życia" - co symbolizuje wystawa? Frida Kahlo była jedną z najbardziej autentycznych artystek ubiegłego stulecia. Jej twórczość przepełniały wyraziste barwy, choć życie nie szczędziło jej cierpienia. Wystawa "Kolor życia. Frida Kahlo" to przestrzeń wielowątkowa, dynamiczna jak…

Dowiedz się więcej »

wrzesień 2023

Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska

9 września 20233 grudnia 2023
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska, wystawa, sztuka polska, sztuka współczesna, niezła sztuka

Wystawa Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska "Tworzę sztukę szczęśliwą" - mówiła Maria Papa Rostkowska, jedna z ciekawszych rzeźbiarek XX w., której marmurowe rzeźby zaprezentowane zostaną na wystawie czasowej w Starej Oranżerii. "Rzeźba - najpełniejsza forma sztuki" Ekspozycja powstała dzięki współpracy z rodziną Marii Papy Rostkowskiej i objęta została honorowym patronatem Ambasady Włoch oraz Francji. Wystawę tworzy 25 marmurowych rzeźb artystki, wśród których są takie dzieła, jak "Duży Anioł", "Gaja", "Jednorożec", "Ptak szczęścia" czy "Pocałunek". Wykonana z białego marmuru "Obietnica szczęścia",…

Dowiedz się więcej »

październik 2023

Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty

20 października 20233 marca 2024
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykola 1
Warszawa, 00-460 Polska
+ Google Map
Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty, wystawa, sztuka włoska, barok, niezła sztuka, malarstwo

Wystawa Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty Twórczość wybitnego włoskiego malarza i freskanta okresu baroku, caravaggionisty Mattii Pretiego przybliża wystawa w Podchorążówce. Jego prace są na tak szeroką skalę prezentowane w Polsce po raz pierwszy. Ekspozycja zorganizowana została wspólnie z Ambasadą Malty oraz Maltańskim Narodowym Instytutem Dziedzictwa - Heritage Malta. Mattia Preti - malarz Zakonu Maltańskiego Mattia Preti (1613-1699), zwany il Cavaliere Calabrese (rycerz z Kalabrii, od nazwy regionu Włoch, z którego pochodził), to jeden z ważniejszych włoskich malarzy dojrzałego…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.