Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Bohdan Butenko. Plakaty i ilustracje

11 kwietnia 202431 maja 2024

Bohdan Butenko. Plakaty i ilustracje, wystawa, plakat, ilustracja, niezła sztuka
Bohdan Butenko. Plakaty i ilustracje, wystawa, plakat, ilustracja, niezła sztuka
Wystawa Bohdan Butenko. Plakaty i ilustracje

Od 11 kwietnia zapraszamy na ekspozycję poświęconą twórczości polskiego artysty nazywanego mistrzem ilustracji – Bohdana Butenki. Ekspozycja pt. „Bohdan Butenko. Plakaty i ilustracje” dostępna w Alei Kultur +1.

Duża doza humoru, prosta kreska stały się znakami szczególnymi jego twórczości. Bohdan Butenko, urodzony w 1931 roku, miał barwne życie. Był czołowym przedstawicielem ilustracji dziecięcej oraz reprezentantem polskiej szkoły plakatów. Zajmował się również, rysunkami satyrycznymi, filmami, kostiumami i scenografią teatralną.

Butenko ilustrował książki pisarzy pracując jednocześnie jako redaktor artystyczny w Naszej Księgarni. Nie tylko współpracował z wieloma wydawcami oraz z czasopismami dla dzieci i młodzieży, lecz także był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich satyryków w Europie.

Bohdan Butenko projektował również scenografię teatralną, lalki, a zekranizowane przygody Gapiszona były pierwszym polskim filmem animowanym, który zapoczątkował jego ponad dwudziestoletnią współpracę z Telewizją Polską.

Jego najsłynniejszym filmem animowanym jest cykl historyjek o „Guciu i Cezarze”. Współtworzył także program „Zwierzyniec” oraz przygotowywał scenografię do „Kabaretu Starszych Panów”. Autor kilkuset pocztówek.

Szczegóły

Początek:
11 kwietnia 2024
Koniec:
31 maja 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://csklublin.pl/wystawy/bohdan-butenko-plakaty-i-ilustracje/

Miejsce wydarzenia

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
plac Teatralny 1
Lublin, 20-029 Polska
+ Google Map
Telefon:
81 441 56 70
Witryna internetowa:
https://csklublin.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.