Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Karolina Ogorzałek. Kiedyś było fajnie

13 czerwca 202413 lipca 2024

Karolina Ogorzałek, Dwie różowe głowy, noga należąca do nikogo i ja, sztuka polska, sztuka współczesna, malarstwo, niezła sztuka
Karolina Ogorzałek, Dwie różowe głowy, noga należąca do nikogo i ja, sztuka polska, sztuka współczesna, malarstwo, niezła sztuka
Karolina Ogorzałek, Dwie różowe głowy, noga należąca do nikogo i ja

Głównymi celami pracy jak sama artystka mówi, było zapamiętanie i uwiecznienie przez nią jak największej ilości wspomnień z młodzieńczych lat. Przedstawiła je w sposób uniwersalny/bezosobowy pozbawiając postacie z fotografii cech charakterystycznych, aby odbiorca mógł utożsamić się z postaciami znajdującymi się na obrazach, czy też przywołać u niego wspomnienia z dzieciństwa.

Praca składała się z 9 obrazów wielkoformatowych oraz 9 historii, a całość dopełniła seria 50 czarno-białych linorytów w formacie ok. 9 x 13 cm. Nad ich powstaniem czuwał dr Witold Winek w pracowni grafiki warsztatowej (linorytu).

Karolina Ogorzałek,, fotografia, malarka, sztuka polska, sztuka współczesna, niezła sztuka
Karolina Ogorzałek

Karolina Ogorzałek – Urodzona 23.03.1997 w Nowym Sączu. Przygodę ze sztuką rozpoczęła uczęszczając na zajęcia z malarstwa i rysunku w krakowskiej szkole „Koletek” oraz w nowosądeckiej Małej Galerii u pani Barbary Adamowicz.

W 2016 roku dostała się na kierunek Malarstwo na Krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie po trzech latach powstała praca licencjacka pt. „Ciało-obraz”. Jej promotorem był profesor Stanisław Sobolewski. W 2019 roku została przyjęta na studia magisterskie Art&Design na tej samej uczelni, które zakończyła pracą magisterską pt. „Kiedyś było fajnie”. Promotorką artystyczną była dr hab Małgorzata Wielek. Do pracy zostały wykorzystane fotografie rodzinne obejmujące okres od narodzin artystki do czasów pierwszych lat szkoły podstawowej.

Od momentu powstania dyplomu magisterskiego artystka w dalszym ciągu bazuje na zdjęciach odnalezionych w rodzinnych archiwach. Jednak już nie historie rodzinne są tu najważniejsze a stworzenie całkiem nowych historii na obrazach.

W czasie studiów prace artystki można było oglądać na wystawach zbiorowych studentów między innymi w czasie trwania wydarzenia Wydziału Sztuki w Mieście, oraz w takich miejscach jak: Krakowska Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Piwnica pod Baranami czy też w Wydziałowej Galerii na ulicy Mazowieckiej 43.

Szczegóły

Początek:
13 czerwca 2024
Koniec:
13 lipca 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.malagaleria.pl/karolina-ogorzalek-kiedys-bylo-fajnie/

Miejsce wydarzenia

Nowosądecka Mała Galeria
Jagiellońska 35
Nowy Sącz, 33-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
500 80 33 80
Witryna internetowa:
https://www.malagaleria.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.