Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Modlitwa. Sacrum w twórczości Władysława Jarockiego

7 października 202330 kwietnia 2024

Modlitwa. Sacrum w twórczości Władysława Jarockiego, wystawa, sztuka polska, sztuka współczesna, sztuka XX w., niezła sztuka
Modlitwa. Sacrum w twórczości Władysława Jarockiego, wystawa, sztuka polska, sztuka współczesna, sztuka XX w., niezła sztuka
Wystawa Modlitwa. Sacrum w twórczości Władysława Jarockiego

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zaprasza na nową wystawę w Galerii obrazów Władysława Jarockiego, zatytułowaną Modlitwa. Sacrum w twórczości Władysława Jarockiego.

Cytujemy, co o wystawie mówi jej kuratorka Zofia Szot:

„Wystawa otwierać będzie przed widzem drzwi wiodące do gorącej wiary Górali i Hucułów. Stłoczeni razem pomiędzy drewnianymi ścianami wpatrują się z poważną nabożnością w przedstawienia Chrystusa i Świętych. Jest to powaga pewna ufności i miłości, Bóg i Maryja wraz ze Świętymi są wszak ich ostoją pośród trudów życia na srogich i pięknych górskich terenach. Zjednoczeni pomimo różnic wyznaniowych wskazują nam na równość wszystkich ludzi wobec Bożego Miłosierdzia. Wystawa prezentuje w głównej mierze prace Władysława Jarockiego, wyeksponowane będą również pozostawione po nim pamiątki, takie jak malowanki na szkle czy ceramika”.

Kuratorka: Zofia Szot

Wystawa jest częścią projektu pt. „Stulecie Harendy. Prowadzenie Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii obrazów Władysława Jarockiego w roku 2023”, realizowanego przy finansowym wsparciu Miasta Zakopane w wysokości 30.000 zł.

Szczegóły

Początek:
7 października 2023
Koniec:
30 kwietnia 2024
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://harenda.com.pl/muzeum,aktualnosci

Miejsce wydarzenia

Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie
Harenda 12A
Zakopane, 34-500 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://harenda.com.pl/muzeum,historia
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.