Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zofia Rydet. Idę dobrą drogą

8 października 202127 listopada 2021

Zofia Rydet. Idę dobrą drogą, wystawa, Leszno, fotografia, Niezła Sztuka

Zofia Rydet.
Idę dobrą drogą

Wernisaż: 08 października 2021 r., godz. 18:00

08 października 2021 r. – 27 listopada 2021 r.
BWA Leszno

więcej informacji >>

Zofia Rydet. Idę dobrą drogą, wystawa, Leszno, fotografia, Niezła Sztuka
Wystawa Zofia Rydet. Idę dobrą drogą

Tytuł wystawy „Zofia Rydet. Idę dobrą drogą” został zaczerpnięty z „Rozmów o fotografii 1970-1990″ Krystyny Łyczywek. Zofia Rydet pisze: Jestem przekonana, że idę dobrą drogą – mam jeszcze tyle planów, tylko trochę za mało życia przed sobą.

Mając do dyspozycji ograniczoną powierzchnię ekspozycyjną galerii, prezentowane fotografie Zofii Rydet stają się zaledwie namiastką, zapowiedzią jakże ogromnego dorobku, który pozostawiła. W kuratorskim zestawie znalazł się możliwie jak najobszerniejszy przekrój twórczości Artystki. Na wystawie zobaczymy fragmenty cykli: Ślady, Mały człowiek, Czas przemijania, Świat uczuć i wyobraźni (Oczekiwania, Zakochani, Sentymentalna ballada, Fantomy, Obsesje, Macierzyństwo), Przemiany, Epitafium, Nieskończoność dalekich dróg, Dokumentacje, Zapis socjologiczny.

Odnosząc się do charakteru wybranych prac, skupiono uwagę na trzech głównych wątkach: motywie drogi, przemijania i kontrastach. Zaskoczeniem okazały się abstrakcyjne w charakterze prace, które są bardzo interesujące pod względem kompozycji, formy, rytmu, struktury. Ujmują swoją „innością”, niefiguratywnymi kadrami, wielością i gęstością form. Stoją one w kontraście do pozostałych fotografii. Dzięki uprzejmości Fundacji im. Zofii Rydet zostaną po raz pierwszy zaprezentowane publiczności (Na wystawę wybrano zdjęcia, które podczas prac archiwistycznych zostały opatrzone słowem kluczowym „abstrakcja”. Jest to kuratorski debiut wystawowy niewielkiego wyimka z Dokumentacji – Fundacja im. Zofii Rydet).

Na wystawie zostaną pokazane także fotomontaże, będą to niepełne cykle: Świat uczuć i wyobraźni oraz Ślady. Szczególne znaczenie dla całości ekspozycji mają prace z cyklu Epitafium (prezentujemy tylko dwie fotografie) dotykające jakże efemerycznych i egzystencjalnych zarazem kwestii relacji międzyludzkich, młodości, starości, życia i śmierci, pamięci, śladu obecności.

Szczegóły

Początek:
8 października 2021
Koniec:
27 listopada 2021
Witryna internetowa:
https://www.mbwa.leszno.pl/galeria-mbwa,413,zofia-rydet-ide-dobra-droga.html

Miejsce wydarzenia

BWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
Leszno, 64-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
65 520 54 27
Witryna internetowa:
https://www.mbwa.leszno.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.