Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Arkadiusz Szwed. Proces eksperymentu

8 kwietnia 202228 maja 2022

Arkadiusz Szwed. Proces eksperymentu

Arkadiusz Szwed.
Proces eksperymentu

Wernisaż: 08 kwietnia 2022 r., godz. 18:00

08 kwietnia 2022 r. – 28 maja 2022 r.
Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy
Kuratorka: Karolina Rybka

Arkadiusz Szwed. Proces eksperymentu
Wystawa Arkadiusz Szwed. Proces eksperymentu

Arkadiusz Szwed w swojej pracy stara się szukać własnej drogi, przełamywać istniejące wzorce i schematy, wprowadzając element zabawy i zaskoczenia do całego procesu projektowego, w efekcie czego uzyskuje bardzo żywe, nieregularne struktury. Naczynie ceramiczne, które w założeniu ma być użytkowe, staje się nieoczywistym obiektem, uzupełnieniem wnętrza, intryguje swoim kształtem, pobudza wyobraźnię odbiorcy.

Arkadiusz Szwed. Proces eksperymentu
Wystawa Arkadiusz Szwed. Proces eksperymentu

BUMPS 2.0 to zestaw obiektów ceramicznych, które powstały w wyniku eksperymentu z nową, autorską techniką odlewania porcelany. Polega ona na nałożeniu warstwy elastycznego materiału na wykonany wcześniej prosty model gipsowy; pod którą wsuwane są plastikowe kulki, dające swobodę formowania kształtu naczynia. Tak przygotowany model podlega kolejnym procesom odlewniczym, a efekty pracy są zupełnie przypadkowe. Technika ta pozwala na modelowanie metodą podobną do tej, jaką dają narzędzia do obróbki 3D, jednak w tym wypadku jest to sposób w 100% analogowy.

GUTS VASE Obiekt porcelanowy będący kontynuacją eksperymentu z formą i strukturą. Podobnie jak w przypadku BUMPS 2.0, do stworzenia modelu gipsowego artysta wykorzystał nieoczywiste przedmioty codziennego użytku. Tym razem obiektem zainteresowania stały się uwielbiane przez dzieci balony rurki, służące do modelowania figurek zwierząt. W efekcie całego procesu uzyskano organiczny w swej formie przedmiot, który budzi skojarzenia związane z wnętrznościami bliżej nieokreślonego organizmu żywego. Wazony dostępne w wersjach male & female.

Szczegóły

Początek:
8 kwietnia 2022
Koniec:
28 maja 2022
Witryna internetowa:
https://www.galeriabwa.bydgoszcz.pl/wystawa/arkadiusz-szwed-proces-eksperymentu/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.