Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jacek Sztuka. Życie w obrazach

19 listopada 20217 stycznia 2022

Jacek Sztuka. Życie w obrazach, malarstwo, niezła sztuka

Jacek Sztuka.
Życie w obrazach

19 listopada 2021 r. – 07 stycznia 2022 r.
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Jacek Sztuka. Życie w obrazach, malarstwo, niezła sztuka
Wystawa Jacek Sztuka. Życie w obrazach

Wystawa zaprezentowana dwadzieścia lat po obronie przez Autora dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – w 2001 roku. Rocznica ta skłoniła Jacka Sztukę do przygotowania wystawy retrospektywnej. Retrospekcja, według słownikowej definicji, to wysiłek przypominania sobie przeszłych zdarzeń lub przeżyć, tego co było i może być obecne już tylko w obrazach, poprzez uruchomienie mnemonicznej wyobraźni. W przypadku Jacka Sztuki różnorodne doświadczenia życia już zostały przez niego ucieleśnione w materialnych obrazach, a proponowana ekspozycja łączy je ze sobą na swoistej scenie, jaką jest sala wystawowa, i w efekcie ukazuje Życie w obrazach.

Jacek Sztuka. Życie w obrazach, malarstwo, niezła sztuka
Wystawa Jacek Sztuka. Życie w obrazach

Na wystawie będzie można zobaczyć, między innymi, następujące cykle malarskie: W samochodzie, Mięso-złom, Podróżni, Hybrydy, Zanurzenia, Portrety.
(BM)

Jacek Sztuka. Życie w obrazach, malarstwo, niezła sztuka
Wystawa Jacek Sztuka. Życie w obrazach

Jacek Sztuka – studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1996-2001) na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia oraz w pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej. Pobyt na stypendium w Akademie der Bildende Künste w Norymberdze w pracowni malarstwa prof. Johannesa Grützke w 1999/2000. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 2001 roku. W roku akademickim 2002/3 prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku na wydziale Artystycznym w WSP w Częstochowie. W latach 2006-2009 Członek Zarządu ZPAP Okręgu Częstochowskiego. Członek BVBK Brandenburg. Doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2006 roku. Habilitacja na macierzystej uczelni w 2012 roku. Od 2013 roku kierownik Zakładu Komunikacji Marketingowej w Instytucie Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Udział w ponad 110 wystawach zbiorowych, krajowych i zagranicznych.

Szczegóły

Początek:
19 listopada 2021
Koniec:
7 stycznia 2022
Witryna internetowa:
https://www.galeria.czest.pl/jacek-sztuka-zycie-w-obrazach/wystawy-aktualne

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.