Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jerzy Olek. 1 + 0 = 10. (De)konstrukcja (non)sensu

19 maja 20221 sierpnia 2022

Jerzy Olek. 1 + 0 = 10. (De)konstrukcja (non)sensu

Jerzy Olek.
1 + 0 = 10. (De)konstrukcja (non)sensu

19 maja 2022 r. – 01 sierpnia 2022 r.
Muzeum Współczesne Wrocław
Kurator: Mirek Emil Koch

Jerzy Olek. 1 + 0 = 10. (De)konstrukcja (non)sensu
Wystawa Jerzy Olek. 1 + 0 = 10. (De)konstrukcja (non)sensu

Kościół Boga Doskonale Obojętnego …to zapożyczenie z tekstu Kurta Vonneguta Syreny z Tytana wydaje się nieco niedorzeczne w kontekście twórczości Jerzego Olka. Pozornie… Nabiera większego sensu, gdy przyglądamy się drodze, jaką porusza się Jerzy. Wszystkie nasze życiowe doświadczenia, poszukiwania, emanacje, można ostatecznie sprowadzić do jednego: drogi do absolutu, boskiej, doskonałej formy.

Nie inaczej jest w przypadku Jerzego. Urodzony w latach zawieruchy wojennej, trafia w swojej rodzinnej miejscowości Sanoku pod opiekę sióstr zakonnych. To pozornie bezpieczne miejsce pozostawia jednak ślad, rodzaj znamienia, imperatywu do poruszania się określoną drogą.

Jak sam o sobie mówi, wędruje od miejsca do miejsca, by wrócić w poprzednie miejsce – za każdym razem na krótko, gdyż przyjście gdzieś oznacza równocześnie z niego wyjście.
Prawie cały swój czas spędza we Wrocławiu, skąd regularnie wyjeżdża, by konsekwentnie do niego wracać. Wrocław najczęściej zamienia na Stary Gierałtów, prowadząc jednocześnie zajęcia na uczelniach artystycznych w Poznaniu i Gdańsku.

Szczegóły

Początek:
19 maja 2022
Koniec:
1 sierpnia 2022
Witryna internetowa:
https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wystawy/jerzy-olek/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.