Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.

9 lipca 202129 sierpnia 2021

Lech Majewski w Zamościu.
Plakaty, książki, płyty.

09 lipca 2021 r. – 29 sierpnia 2021 r.
BWA Zamość

_________________________________________________________________________

Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.
Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.

Profesor Lech Majewski. Specjalizuje się w grafice projektowej, zajmuje się ilustracją, projektowaniem książek, ale przede wszystkim związany jest z formą plakatu. Jeden z jego plakatów, zaprojektowany na 16. Międzynarodowe Spotkanie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, został wybrany jako jeden ze 100 najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych w latach 1945-1990.

Mówi, że nawet jeśli plakat nie zmienia świata, pomaga w ulepszaniu go. I jest doskonałym zapisem miejsca, czasu i wydarzenia. Jego plakaty są wystawiane na całym świecie. Miał wiele wystaw indywidualnych. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród. Projektuje książki w Polsce i Niemczech. Wiele z nich jest nagradzanych w konkursach na najpiękniejszy projekt roku.

Uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom zrealizował w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego. Prowadzi własne studio graficzne i muzyczne, wykłada na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wielu innych szkołach artystycznych na świecie.
Jest także Prezydentem Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Lech Majewski jest doktorem honoris causa Uniwersytetu J.E. Purkyne w Usti nad Labem w Czechach, laureatem nagrody Ladislava Sutnara na Uniwersytecie w Pilznie i laureatem Nagrody Master’s Eye Award na Triennale Plakatu w Trnawie. Jest odznaczony srebrnym i złotym medalem „Gloria Artis”. Komponuje muzykę i gra na gitarze.

Wystawie towarzyszy ekspozycja plenerowa, powstała we współpracy z Centrum Spotkań Kultur w Lublinie .

Szczegóły

Początek:
9 lipca 2021
Koniec:
29 sierpnia 2021
Witryna internetowa:
https://www.bwazamosc.pl/aktualnosci-1.php?id=480

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.