Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marek Sak. Szkice mityczne, malarstwo i formy przestrzenne

16 lutego 202319 marca 2023

Marek Sak. Szkice mityczne, malarstwo i formy przestrzenne, malarstwo, sztuka polska, sztuka współczesna, wystawa, niezła sztuka
Marek Sak. Szkice mityczne, malarstwo i formy przestrzenne, malarstwo, sztuka polska, sztuka współczesna, wystawa, niezła sztuka
Wystawa Marek Sak. Szkice mityczne, malarstwo i formy przestrzenne

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza do Galerii Willa, gdzie od 16 lutego będzie można zapoznać się z twórczością Marka Saka. Prezentowane w willi Leopolda Kindermanna obiekty to zapisane w formie obrazów i rzeźb myśli autora związane z szeroko rozumianą mityczną kulturą człowieka.

Człowiek jest bytem wielowymiarowym. Żyje zarówno w świecie materialnym, jak i duchowym, a może wyimaginowanym. Pierwszy pozwala tworzyć narzędzia potrzebne do wegetacji, drugi zmusza do szeroko rozumianej kreacji. Wystawa w Galerii na Wólczańskiej 31 to intymna, bardzo osobista wypowiedź artysty. Prace będzie można oglądać do 19 marca.

MAREK SAK – urodzony w Tarnowie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego) na Wydziale Grafiki. Dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Jerzego Grabowskiego. Tytuł profesora uzyskał w 2015 roku. Obecnie kieruje Pracownią Działań Artystycznych dla Wnętrz i Krajobrazu w Instytucie Architektury Wnętrz macierzystej uczelni. Wielokrotnie był tutorem w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”. Pomysłodawca i kurator międzynarodowych inicjatyw artystycznych, między innymi: warsztatów, konferencji, sympozjów, wystaw i plenerów, zarówno dla młodzieży, jak i profesjonalistów. Dorobek artysta prezentował na kilkuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych. Zarówno przyroda, jak i kultura są inspiracją w jego działaniach twórczych. W pracowni powstają obrazy i rzeźby inspirowane mitologią i słowem. Rezultatem są niemal abstrakcyjne formy. Można w nich znaleźć elementy symboliczne, co umożliwia odczytanie treści. W plenerze Sak realizuje naturalistyczne, niewielkie pejzaże, które są jak pamiętnik z podróży.

Wernisaż: 16 lutego 2023 r., g. 18.00
Kurator: Dariusz Leśnikowski

Szczegóły

Początek:
16 lutego 2023
Koniec:
19 marca 2023
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://mgslodz.pl/wystawy/marek-sak-490.html

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi | Galeria Willa
ul. Wólczańska 31
Łódź, 90-607 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://mgslodz.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.