Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Paryż-Osaka-Warszawa. Sztuka Beksińskiego

1 lipca 20214 września 2021

Paryż-Osaka-Warszawa. Sztuka Beksińskiego

01 lica 2021 r. – 04 września 2021 r.
Dom Aukcyjny Agra-Art

Paryż-Osaka-Warszawa. Sztuka Beksińskiego
Wystawa Paryż-Osaka-Warszawa. Sztuka Beksińskiego

Jedyną okazją, aby zobaczyć ponad 40 prac olejnych Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej jest wystawa, która została otwarta 1 lipca 2021 w Galerii Domu Aukcyjnego Agra-Art.

Zbiór ten został stworzony przez anonimowego kolekcjonera z Japonii. Zakupione w 1990 r. w Galerii Piotra Dmochowskiego w Paryżu obrazy miały stanowić trzon kolekcji Muzeum Sztuki Wschodnioeuropejskiej w Osace. Japońska świątynia sztuki Beksińskiego wkrótce po otwarciu została jednak zamknięta, zaś wszelki ślad po cennych dziełach zaginął. Kolekcja została odnaleziona dopiero przez Dom Aukcyjny Agra-Art w 2018 r. Jej powrót do Polski uzupełnia znaczną lukę w obrazie dorobku jednego z najbardziej rozpoznawanych polskich artystów.

Zdzisław Beksiński, Bez tytułu, malarstwo, sztuka polska, XX w., Niezła Sztuka
Zdzisław Beksiński, Bez tytułu | 1982

 

Na wystawie pokażemy ponad 30 nieznanych dotąd na polskim rynku sztuki prac Zdzisława Beksińskiego. Uzupełnieniem będzie 13 dzieł sprzedanych przez Agra-Art w latach 2018-2021 do prywatnych kolekcji.

Zdzisław Beksiński, Bez tytułu, malarstwo, sztuka polska, XX w., Niezła Sztuka
Zdzisław Beksiński, Bez tytułu | 1980

Wystawie będzie towarzyszyła specjalna publikacja – album z reprodukcjami wszystkich obrazów wchodzących w skład kolekcji japońskiej (również m.in. Jacka Yerki, Jerzego Dudy-Gracza, Mariana Michalika), opatrzony wstępem Tadeusza Nyczka, znawcy twórczości Beksińskiego. W czasie trwania wystawy planujemy także otwarte spotkania i panele, m.in. o enigmatycznej historii kolekcji japońskiej, związku twórczości Zdzisława Beksińskiego z kulturą Dalekiego Wschodu, a także o fenomenie ekonomicznego sukcesu artysty na rynku sztuki w ostatnich latach.

Dzieła prezentowane na wystawie nie będą dostępne w bezpośredniej sprzedaży. Wszystkie obrazy, z wyjątkiem wypożyczonych, będą oferowane wyłącznie na aukcjach Agry-Art w najbliższych latach.

Szczegóły

Początek:
1 lipca 2021
Koniec:
4 września 2021
Witryna internetowa:
https://www.agraart.pl/sztuka-beksinskiego/

Miejsce wydarzenia

Dom Aukcyjny Agra-Art
ul. Wilcza 70
Warszawa, 00-679 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 22 625 06 28
Witryna internetowa:
http://www.agraart.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.