Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Vinci Art Gallery

Vinci Art Gallery
+ Google Map
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, Wielkopolskie 61-126 Polska
789 192 548 https://vinciartgallery.com/

Vinci Art Gallery to miejsce powstałe z pasji do sztuki, ludzi, którzy ją tworzą, artystów i tych którzy lubią się nią otaczać, kolekcjonować lub w sztukę inwestować.

Wierzymy w moc Sztuki jako wartość emocjonalną i kulturotwórczą, a także w jej przekaz intelektualny i uniwersalny, eksponując równocześnie coraz bardziej doceniane, realne atuty materialne sztuki.

Vinci Art Gallery to unikatowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania i Polski. Wtulona w centrum kameralnej poznańskiej Śródki, Galeria prezentuje różnorodność form sztuki współczesnej – malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, fotografię, tworząc jednocześnie przestrzeń do rozmów o sztuce, prezentacji, wykładów i wyjątkowych spotkań biznesowych.

Oferta Galerii w wysmakowany sposób łączy funkcję wystawienniczą i komercyjną stawiając na jakość i ponadczasowość. W centrum uwagi stawiamy zarówno Twórcę dzieła jak i jego Odbiorcę, a przestrzeń galerii tworzy doskonałą płaszczyznę dla tej relacji.

Vinci Art Gallery organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe będące w przeważającej części wyborem współczesnego malarstwa polskiego.

Staranny dobór twórców obejmuje zarówno odkrywanie na nowo cenionych artystów XX wieku, jak i promowanie przedstawicieli młodego pokolenia, reprezentujących zróżnicowane nurty i kierunki stylistyczne, ale zorientowanych na ważne zjawiska w sztuce.

Wybrane działania wizualne i niekiedy eksperymentalne zjawiska artystyczne spoza tradycyjnych obszarów sztuki dopełniają ekspozycję malarską Galerii, tworząc platformę wymiany doświadczeń oraz podejmowania i komunikacji istotnych zagadnień współczesnej rzeczywistości.

Nasze działania orientują się wokół skupiania zarówno polskich jak i zagranicznych środowisk twórców, których wizerunek utrwalamy dzięki wywiadom i publikacjom. Cenimy współpracę z kuratorami, pasjonatami, koneserami i kolekcjonerami sztuki.

Vinci Art Gallery specjalizuje się także w doborze sztuki do wnętrz, w ramach Art Consulting oferujemy doradztwo w zakresie aranżacji oraz tworzenia kolekcji prywatnych i korporacyjnych. Obserwujemy rynek sztuki i trendy aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów. Zapewniamy wysoki poziom estetyczny oraz indywidualne podejście.

Pomysłodawczynią i założycielką Vinci Art Gallery jest Monika Pietrzak – marszandka, pasjonatka sztuki, designu, kreatywnego i świadomego stylu życia.

  • Nie znaleziono żadnych wyników.
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.