Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Franciszka Themerson. A person I know

5 maja 202213 czerwca 2022

Franciszka Themerson. A person I know

Franciszka Themerson.
A person I know

05 maja 2022 r. – 13 czerwca 2022 r.
Muzeum Współczesna Wrocław

Franciszka Themerson. A person I know
Wystawa Franciszka Themerson. A person I know

Wystawa dla Ciebie to miejsce bliskiego kontaktu ze sztuką. Każda z pięciu ekspozycji, które zaplanowaliśmy w najbliższych miesiącach, pozwoli Ci spotkać się z innym dziełem sztuki z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław oraz z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Zapraszamy Cię do doświadczania i zabawy sztuką, niezależnie od Twojego wieku, poziomu wiedzy czy nastroju. Zrób to, na co masz ochotę: możesz skorzystać z ulotki i dowiedzieć się więcej o pracy, możesz pozostawić po sobie ślad w postaci własnej twórczości w przestrzeni wystawy, możesz spędzić czas na rozmowie lub po prostu wpatrywaniu się w pracę. Nie musisz się śpieszyć, przed Tobą tylko jedno dzieło!

Franciszka Themerson, A person I know,, malarstwo, Niezła Sztuka
Franciszka Themerson, A person I know, 1972

Cykl rozpoczynamy od prezentacji obrazu A person I know Franciszki Themerson z 1972 roku. Franciszka Themerson żyła w latach 1907–1988. Tworzyła zarówno ilustracje, obrazy, jak i filmy. Przez lata pracowała w duecie z mężem Stefanem. Wspólnie tworzyli filmy, a później założyli pierwsze awangardowe wydawnictwo. Większość życia spędzili w Wielkiej Brytanii.

Franciszka była znana z tego, że za pomocą jednej linii potrafiła zilustrować ludzkie relacje i uczucia. Charakterystyczny, skrótowy styl jej rysunków odnajdujemy także w pracach malarskich.

Obraz A person I know (w wolnym tłumaczeniu oznaczający Osoba, którą znam) tworzą kręte i nakładające się na siebie linie. Czy dostrzegasz w nich kształty ludzkich twarzy? Ile takich twarzy widzisz? Co wyrażają? Czego doświadczyły? Artystka działała spontanicznie, pod wpływem chwili, przywoływała uczucia, które na co dzień są głęboko ukryte. Sprawdź jakie emocje obudzi w Tobie obraz A person I know?

Szczegóły

Początek:
5 maja 2022
Koniec:
13 czerwca 2022
Witryna internetowa:
https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wystawy/wystawa-dla-ciebie-franciszka-themerson/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.