Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Malarstwo Neo-ekspresyjne. Peter Robert Keil

5 maja 202212 czerwca 2022

Malarstwo Neo-ekspresyjne. Peter Robert Keil

Malarstwo Neo-ekspresyjne.
Peter Robert Keil

05 maja 2022 r. – 12 czerwca 2022 r.
Ełckie Centrum Kultury |
Galeria Ślad

Malarstwo Neo-ekspresyjne. Peter Robert Keil
Wystawa Malarstwo Neo-ekspresyjne. Peter Robert Keil

Peter Robert Keil to urodzony w 1942 roku w Niemczech, wszechstronny artysta.

Jeszcze w czasie wojny, po stracie ojca (artysty — kowala) wraz z matką (także utalentowaną artystycznie) osiedlił się w Berlinie Zachodnim, gdzie dorastał i odkrywał swoje zainteresowanie malarstwem, szczególnie ekspresjonizmem, dziełami Pabla Picassa. W drugiej połowie lat pięćdziesiątych rozwijał swój warsztat malarski i rzemieślniczy pod okiem Otto Nigela. W późniejszym okresie studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Berlinie i podróżował za granicę, gdzie nawiązał kontakty z wieloma artystami. Były to, znaczące i wpływowe w późniejszym okresie, osobowości kręgów artystycznych, między innymi: Georg Baselitz, Eugen Schönebeck, Markus Lüpertz, Joachim Schmettau czy Joan Miró.

Na początku lat sześćdziesiątych Keil otworzył pracownie w Paryżu, Londynie, Berlinie i Stanach Zjednoczonych, a obecnie mieszka i pracuje głównie w Zimmerau (Bawaria, Niemcy), Berlinie i Los Angeles.

Jeszcze w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku artysta związany był z awangardowym ruchem „Neue Wilde”, w którym znany był pod przydomkiem „Wildman of Berlin”.

Keil maluje postacie ludzkie, portrety, sceny wielkich miast, krajobrazy i wizerunki martwych kwiatów. Bohaterami jego obrazów są często ludzie z marginesu społecznego, z półświatka, przechodnie, których spotykał podczas nocnych przechadzek ulicami miast.

W ciągu ostatnich 50 lat tworzył wielko- i małoformatowe obrazy w olejach i mieszankach na płótnie, ale również rzeźby z drewna i stali oraz ceramikę.

Szczegóły

Początek:
5 maja 2022
Koniec:
12 czerwca 2022
Witryna internetowa:
http://eck.elk.pl/wydarzy/malarstwo-neo-ekspresyjne-peter-robert-keil/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.