Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Karolina Smorawska. Wpisana w ciało

9 września 20211 października 2021

Karolina Smorawska. Wpisana w ciało, plakat, ilustracja, Niezła Sztuka

Karolina Smorawska.
Wpisana w ciało

09 września 2021 r. – 01 października 2021 r.
BWA Piła |
Galerii Debiutów BWA

Karolina Smorawska. Wpisana w ciało, plakat, ilustracja, Niezła Sztuka
Wystawa Karolina Smorawska. Wpisana w ciało

Bohaterką spotkania będzie pochodząca z Piły debiutantka, Karolina Smorawska, a obejrzymy prace, które złożyły się w wystawę zatytułowaną „Wpisana w ciało”.

Z pracami Karoliny Smorawskiej po raz pierwszy zetknąłem się na Targach Plakatu w Warszawie i już wtedy zwróciłem uwagę na prace artystki, która główną bohaterką swoich grafik uczyniła kobietę. Pokazuje ją zawsze emocjonalnie, przeważnie w kolorach, które mogą wydawać się zgaszone, jednak w jej kompozycjach działają intensywnie i zauważalnie. Sama mówi o sobie: Lubię dobry papier i mocny kolor. Właśnie ten specyficzny kolor jest znakiem rozpoznawczym jej grafik. Prace Smorawskiej czasem przypominają drzeworyty lub sitodruki, przez co zyskują dodatkową urodę i wartość artystyczną. Świetnie łączą ładunek artystyczny z ważnym, czasem komentującym problemy kobiet tematem. Tak przedstawiona kobieta, jak pokazuje to Smorawska, nie pozostawia widza obojętnym i mnie też nie pozostawiła – mówi o pracach młodej pilanki Andrzej Pągowski, jeden z najbardziej znanych polskich grafików i plakacistów i jednocześnie jeden z czołowych przedstawicieli wolnej od komercji tzw. „polskiej szkoły plakatu”, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek.

Karolina Smorawska urodziła się w 1985 roku w Szamocinie. Ilustratorka i projektantka graficzna. Absolwentka Komunikacji Wizualnej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej. Dyplom z grafiki projektowej zdobyła w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Tworzy plakaty, ilustracje, okładki do albumów muzycznych. Wyróżniona przez magazyn „Hiro” na ogólnopolskich Targach Plakatu organizowanych przez Andrzeja Pągowskiego.

Dodajmy, że wystawa prac Karoliny Smorawskiej w pilskim BWA będzie czwartą już prezentacją zorganizowaną w powstałej w tym roku przy BWA Galerii Debiutów.

Szczegóły

Początek:
9 września 2021
Koniec:
1 października 2021
Witryna internetowa:
https://galeriabwa.pila.pl/karolina-smorawska-wpisana-w-cialo/

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.