Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Od „abstrakcji” do abstrakcji

24 maja 2022

Od „abstrakcji” do abstrakcji

Od „abstrakcji” do abstrakcji

15 maja 2022 r. – 17 lipca 2022 r.
Fundacja Stefana Gierowskiego

Od „abstrakcji” do abstrakcji
Wystawa Od „abstrakcji” do abstrakcji

„Co to jest sztuka abstrakcyjna? Jak ją rozpoznać? Co się teraz na świecie rozumie jako abstrakcję i jak to wygląda w stosunku do tego, co ja na temat abstrakcji obecnie myślę?” – pyta prof. Stefan Gierowski, pomysłodawca wystawy.

Na ekspozycji zobaczymy dzieła młodych (do 35 roku życia) artystek i artystów z różnych krajów; m.in. z Polski, Węgier, Austrii, Ukrainy, Niemiec, Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, a także Stanów Zjednoczonych. Ich twórczość będzie punktem wyjścia do dyskusji o współczesnej definicji pojęcia „abstrakcja” w sztuce, szczególnie w malarstwie. Dyskusję planujemy zorganizować w przestrzeni Fundacji i udostępnić ją w formie video. Ekspozycja zostanie zaaranżowana przez dwójkę artystów działających w obszarze malarstwa i form przestrzennych: Emilię Kinę i Bartka Buczka. Przemyślenia dotyczące kondycji malarstwa niefiguratywnego i sposobu jego postrzegania przez współczesnego człowieka, zostaną podsumowane w publikacji towarzyszącej wystawie. W ramach wystawy będą odbywały się oprowadzania oraz warsztaty. Wyboru artystów i prac eksponowanych na wystawie dokonał zespół Fundacji przy konsultacji z prof. Stefanem Gierowskim.

Artystki i artyści:
Anouk Lamm Anouk, Justyna Baśnik, Birk Bjørlo, Szilvia Bolla, Bartek Buczek, Hannah Sophie Dunkelberg, Edyta Hul, Naila Ibupoto, Amalie Jakobsen, Roberto Jamora, Marcin Jasik, Emilia Kina, Bartosz Kowal, Julia Krupa, Sofiia Kupetska, Jeewi Lee, Grzegorz Łoznikow, Kaja Marzec, Patrycja Masiarz, Krzysztof Mętel, Márton Nemes, Iza Opiełka, Kinga Popiela, Olga Skorża, Stach Szumski, Serena Vestrucci, Keke Vilabelda, Anna Vostruchovaite, Lotte Wieringa, Paulina Włostowska, Amanda Ziemele

Miejsce wydarzenia

Fundacja Stefana Gierowskiego
Pl. Dąbrowskiego 8/11
Warszawa, 00-055 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 892 00 58
Witryna internetowa:
http://fundacjagierowskiego.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.