Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wojciech Akuszewski. Nic się nie stało

28 kwietnia 202218 czerwca 2022

Wojciech Akuszewski. Nic się nie stało

Wojciech Akuszewski.
Nic się nie stało

28 kwietnia 2022 r. – 18 czerwca 2022 r.
Galeria MBWA Leszno

Wojciech Akuszewski. Nic się nie stało
Wystawa Wojciech Akuszewski. Nic się nie stało

Wystawa obejmować będzie prezentację kilkudziesięciu prac z zakresu malarstwa i rysunku. Stosując świadomie rozmaite środki wyrazu oraz eksperymenty formalne staram się opierać na klasycznym pojęciu warsztatu malarskiego i tradycyjnym pojęciu rysunku. Zarówno prace malarskie jak i rysunki nie są tylko grą abstrakcyjnych form i koloru. Są opowieściami podejmującymi ważne tematy otaczającej nas rzeczywistości, która wpływa na świadomość odbiorcy dzisiejszego świata. Obrazy i rysunki są pełne wieloznacznych treści. Zawierają podteksty i metafory.

Wystawa częściowo będzie miała charakter retrospektywny. Będzie również obejmowała prace z cyklu „Nic się nie stało” oraz „Weksylia Polskie” będące komentarzem czasów w jakich żyjemy. Cykle te powstały w ostatnich latach. Za tytuł wystawy służy zawołanie „Nic się nie stało”, które jest tytułem cyklu będącego częścią prezentacji.

Wojciech Akuszewski – urodził się 5 grudnia 1954 roku w Lesznie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1979-1984 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych – obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. W 1984 roku obronił dyplom z projektowania graficznego w pracowni profesora Jana Jaromira Aleksiuna. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród w tym Nagrody Głównej na wystawie malarstwa i rysunku w Tarnowie, Nagrody Głównej w ogólnopolskim konkursie „PROWINCJA” we Włocławku, I i III nagrody za Najlepszą Grafikę i Rysunek Roku w Poznaniu, I nagrody w ogólnopolskim konkursie „Konteksty Kulturowe” we Włocławku oraz Nagrody Głównej w leszczyńskich „Prezentacjach” w Lesznie.

Szczegóły

Początek:
28 kwietnia 2022
Koniec:
18 czerwca 2022
Witryna internetowa:
https://www.mbwa.leszno.pl/galeria-mbwa,457,wojciech-akuszewski-nic-sie-nie-stalo.html

Miejsce wydarzenia

BWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
Leszno, 64-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
65 520 54 27
Witryna internetowa:
https://www.mbwa.leszno.pl/
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.