Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śląsk węglem szkicowany

12 maja 202226 czerwca 2022

Śląsk węglem szkicowany

Śląsk węglem szkicowany

12 maja 2022 r. – 26 czerwca 2022 r.
Muzeum Historii Katowic

Śląsk węglem szkicowany
Wystawa Śląsk węglem szkicowany

Jordan L. Rodgers. Jest artystą multimedialnym pochodzącym z Wielkiej Brytanii. Zajmuje się rysunkiem, animacją wideo i kręceniem filmów. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych (Nowe Media Cyfrowe, Historia Sztuki Współczesnej, Kuratorstwo) na Uniwersytecie Lancaster w 2012 roku. Jego prace były pokazane na wystawach grupowych i indywidualnych, w serwisach internetowych, w tym na „Trinity Buoy Wharf Drawing Prize”, „Aesthetica Art Prize” oraz „100 Contemporary Artists 2013 Antology”, a wybrane reprodukcje zamieszczono w krajowych i międzynarodowych magazynach.

Od 2018 roku pracuje nad autorskim projektem szkicowania w plenerze obiektów architektonicznych w województwie śląskim. Używa ołówków, długopisów i węgla, co sprawia, że jego prace mają jakby materialny związek ze śląskim pejzażem. Szkicuje węglem, bo węgiel wydobywany na Górnym Śląsku budzi w nim nostalgię – fabryki włókiennicze, kopalnie węgla kamiennego to echa industrialnego dziedzictwa północno-zachodniej Anglii, gdzie spędził całe życie przed wyjazdem za granicę.
W 2020 roku nakręcono reportaż „Silesia tea o’clock” mówiący o jego doświadczeniach życia i pracy na Śląsku.
W latach 2021–2022 powstawały rysunki zamieszczone w broszurze „Śląsk węglem szkicowany” dostępnej w polsko-angielskiej wersji. Zawiera ona 30 stron, w tym 25 zdjęć szkiców węglem przedstawiających architekturę i, najogólniej ujmując, dziedzictwo górnicze Śląska.
Na wystawie w Muzeum Historii Katowic będzie można zobaczyć nieprezentowane wcześniej nowe rysunki.

Szczegóły

Początek:
12 maja 2022
Koniec:
26 czerwca 2022
Witryna internetowa:
https://www.mhk.katowice.pl/index.php/dla-zwiedzajacych/wystawy-czasowe/919-slask-weglem-szkicowany

Miejsce wydarzenia

Polska + Google Map
NIEZŁA SZTUKA © 2024. ALL RIGHTS RESERVED.