
Wydarzenia Search and Views Navigation
Cały dzień
STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto

Osią opowieści nie jest historia przemysłu czy innowacji technologicznych, ale człowiek – najważniejszy element stoczniowego świata. Część eksponatów może prawdziwie zaskoczyć zwiedzających. Historie opowiedziane na tej ekspozycji są dopełnieniem wystawy stałej ECS i hołdem dla tysięcy anonimowych ludzi stoczni. STOCZNIA to pierwsza tak kompleksowa wystawa…
Dowiedz się więcej »Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki

Wystawa Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki „Mamy obowiązek chronić dziedzictwo kulturowe, będące świadectwem przeszłości, ale i nośnikiem pokoju dla przyszłości – oznajmiła Audrey Azoulay, dyrektor generalna UNESCO. Niszczenie przez Rosjan dzieł sztuki, świątyń czy miejsc pamięci to…
Dowiedz się więcej »Japonia u progu nowoczesności

Wystawa Japonia u progu nowoczesności Design i wzornictwo ubiorów od około 1900 roku do lat 60. XX wieku na przykładzie darów współczesnych w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa „Tradycja japońskiego ubioru. Formy i przemiany od około 1900 roku do lat 60.”(17.03.2023 – 2.07.2023), to pierwsza…
Dowiedz się więcej »Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa

Wystawa Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa Ostro łamane szaty tworzące plątaninę geometrycznych brył. Majestatyczne postaci uchwycone w swobodnym, ale pełnym dramaturgii ruchu. Linie ciała tanecznie wygięte. Twarze z wyostrzonymi rysami. Abraham, Samson, Matka Boska, św. Jan, aniołowie, Chrystus. Przed nami rzeźbiarskie theatrum poruszających scen biblijnych autorstwa…
Dowiedz się więcej »Nowosielski. W setną rocznicę urodzin

Jerzy Nowosielski, Wschód słońca | 1965 Jerzy Nowosielski swą artystyczną podróż rozpoczął w 1940 roku, studiując w okupacyjnej Staatliche Kunstgewerbeschule w Krakowie w pracowni Stanisława Kamockiego. Po wojnie w latach 1945–1947 kontynuował naukę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u prof. Eugeniusza Eibischa. Dyplom uzyskał w…
Dowiedz się więcej »Erich Buchholz. Historia sztuki to jedno wielkie fałszerstwo

Erich Buchholz, Otwarta księga | 1922, Galerie Berinson, Berlin Jego abstrakcyjne płaskorzeźby uważane są za ikony XX wieku, jego projekty graficzne są awangardowe, a projekty budynków wizjonerskie. Do Muzeum Narodowego w Szczecinie przyjechały kruche obiekty przestrzenne ze szkła i pleksi oraz złocone abstrakcyjne reliefy Ericha…
Dowiedz się więcej »Beksiński. Rzeźby

Wystawa Beksiński. Rzeźby Niemal nieznane oblicze Zdzisława Beksińskiego – artysty rzeźbiarza – poznamy w Ogrodach Królewskich na Wawelu. Wszystko za sprawą nowej, zachwycającej i nieoczywistej ekspozycji w plenerze zatytułowanej „Beksiński. Rzeźby”. Zobaczymy 14 intrygujących prac artysty, w tym monumentalne dzieła Makbet i Hamlet, które w…
Dowiedz się więcej »Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku

Wystawa Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku Muzeum w Gliwicach posiada cenne zbiory rzemiosła artystycznego. Niemałą ich część stanowi kolekcja ceramiki - jedna z największych w Polsce – licząca kilka tysięcy obiektów. Wśród nich ważne miejsce zajmują wyroby fajansowe,…
Dowiedz się więcej »Maria Stangret. Gra w Miejsca

Wystawa Maria Stangret. Gra w Miejsca Uważała się za malarkę, znana jest przede wszystkim jako wybitna aktorka Teatru Cricot 2, w wolnych chwilach pisała. Poszczególne nurty jej twórczości płynęły oddzielnie, wymagając innych, niezwiązanych z sobą miejsc. Jako malarka potrzebowała stałej przestrzeni do pracy – własnej…
Dowiedz się więcej »Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski

Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i Fundacja Andrzeja Wróblewskiego zapraszają na wyjątkową wystawę Tatry. Wróblewski. Karłowicz. Wyczółkowski. Ekspozycja jest zbudowana wokół oryginalnego, czarno-białego Cyklu górskiego Andrzeja Wróblewskiego. Towarzyszą mu grafiki Leona Wyczółkowskiego, inspirowane japońskimi drzeworytami barwnymi ukiyo-e (obrazy przepływającego, przemijającego…
Dowiedz się więcej »Z japońskiej kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego. Fudżi i inne góry

Wystawa Z japońskiej kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego. Fudżi i inne góry Muzeum Manggha zaprasza na drugą z serii wystaw prezentujących japoński zbiór Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego (1861–1929), jednego z największych polskich kolekcjonerów i mecenasów sztuki. Jej tematem jest Fudżi, a także inne góry oraz wodospady. Archipelag…
Dowiedz się więcej »Polski mężczyzna 1910-2010

Wystawa zaprezentuje ewolucję w przedstawianiu postaci mężczyzny w malarstwie, rzeźbie i sztukach dekoracyjnych (plakat, makata) na przestrzeni lat 1910–2010. Wystawa Polski mężczyzna 1910-2010 Na ekspozycji będzie można zobaczyć przykłady zarówno śmiałej obrazowo czy kolorystycznie figuracji, jak i XX-wiecznego realizmu, w tym polskiego realizmu socjalistycznego (tzw.…
Dowiedz się więcej »Sztuka przemijania. Chopinowi – Duda-Gracz

Wystawa Sztuka przemijania. Chopinowi - Duda-Gracz Niezwykłe zespolenie malarstwa oraz muzyki. Jednym z istotniejszych akcentów tegorocznej Nocy Muzeów będzie inauguracja nowego, na kulturalnej mapie naszego miasta, miejsca służącego w głównej mierze promocji sztuk wizualnych, ale również popularyzacji kultury w szerokim rozumieniu. Mowa o Galerii Pałacyk,…
Dowiedz się więcej »Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość

Wystawa Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie prezentuje twórczość jednego z najbardziej znanych brytyjskich artystów – Tony’ego Cragga. Od ponad czterdziestu lat dąży on nieustannie do znalezienia nowych relacji między ludźmi a światem materialnym. Jest mistrzem materiału i bez ograniczeń używa różnych…
Dowiedz się więcej »Jerzy Duda-Gracz. Remanenty

Wystawa Jerzy Duda-Gracz. Remanenty „Jerzy-Duda Gracz. Remanenty” w Muzeum Sztuki Fantastycznej to przekrojowa wystawa, dająca możliwość obcowania z wyjątkowymi i ciągle aktualnymi dziełami Jerzego Dudy-Gracza, tworzącymi opowieść o Polsce i o nas samych. Wyboru blisko sześćdziesięciu prac, które przybliżają twórczość artysty od końca lat 60.…
Dowiedz się więcej »Miasto romantyków. Idee i motywy w twórczości XIX-wiecznych artystów w Gdańsku

Wystawa Miasto romantyków. Idee i motywy w twórczości XIX-wiecznych artystów w Gdańsku Czy dawni gdańszczanie byli romantyczni? A Ty, czy jesteś romantykiem? W szukaniu odpowiedzi na te pytania pomoże nam nowa wystawa w Muzeum Gdańska – „Miasto romantyków. Idee i motywy w twórczości XIX-wiecznych artystów…
Dowiedz się więcej »Niedenthal

Wystawa Niedenthal Muzeum Miasta Łodzi pokazuje dorobek wybitnego fotografa Chrisa Niedenthala, podsumowująca 50 lat jego działalności jako fotoreportera. Ekspozycja „NIEDENTHAL” prezentuje ponad 200 zdjęć z liczącego setki tysięcy zdjęć archiwum autora, zarówno tych mniej znanych, jak i te ikoniczne, bez których nie da się opowiedzieć…
Dowiedz się więcej »Chopinowi Duda-Gracz

Wystawa Chopinowi Duda-Gracz (…) wesoły jestem zewnątrz, szczególniej między swoimi (…), ale w środku coś mnie morduje – jakieś przeczucia, niepokoje, sny albo bezsenność – tęsknota – obojętność – chęć życia, a w moment chęć śmierci – jakiś słodki pokój, jakieś odrętwienie, nieprzytomność umysłu, a…
Dowiedz się więcej »Matejko. Malarz i historia

Wystawa Matejko. Malarz i historia Wśród malarzy polskich nie ma chyba powszechniej znanego artysty niż Jan Matejko. Jego obrazy towarzyszą kolejnym pokoleniom Polek i Polaków, przynajmniej od rozpoczęcia przez nich edukacji historycznej, choć wtedy jedynie w postaci reprodukcji. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że twórczość…
Dowiedz się więcej »Jan Lebenstein. Złapać absolut

Jan Lebenstein, Axial figure | 1959 r., fot. T. Maryks Monograficzna wystawa Jana Lebensteina zorganizowana przez Fundację 9/11 Art Space we współpracy z Galerią Piekary. Jan Lebenstein (ur. 5 I 1930 w Brześciu nad Bugiem, zm. 28 V 1999 w Krakowie) – polski artysta, malarz…
Dowiedz się więcej »Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu

Włodzimierz Wystawa Tetmajer. Siła barw i temperamentu Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wystawę czasową „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu”. Jest to ekspozycja monograficzna – przekrojowa prezentacja twórczości artystycznej – pierwsza tego typu i tej skali wystawa twórczości Włodzimierza Tetmajera (1861–1923). Dominująca część ekspozycji…
Dowiedz się więcej »Janina Barcicka. Formy muzyczne, formy kosmiczne

Wystawa Janina Barcicka. Formy muzyczne, formy kosmiczne W twórczości rzeźbiarskiej Janiny Barcickiej (1933–2015) wyróżniają się tematy muzyki i kosmosu, dla których wspólnym mianownikiem jest relacja czasu i przestrzeni. Artystka wnikliwie studiowała możliwości plastyczne materiału, kształtu, proporcji i harmonii, balansując między poznaniem zmysłowym i intelektualnym. Tworzyła…
Dowiedz się więcej »Oblicza plakatu. Kolekcja Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego

Oblicza plakatu wystawa w Muzeum Narodowym w Lublinie Plakat, jako komunikat odwołujący się do współistnienia słowa i obrazu, jest narzędziem opartym na grze znaczeń, które uruchamia wyobraźnię, zmuszając do odczytywania znaków-symboli i poszukiwania nowych sensów. Mimo transformacji formalnych medium, przemian społecznych i ekonomicznych, zmian w…
Dowiedz się więcej »Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)

Ponad 500 dzieł sztuki – od malarstwa, rzeźby i grafiki, poprzez złotnictwo, meble, porcelanę, ubiory i akcesoria mody aż po fotografie i instalacje wideo – zaprezentowanych zostało na pierwszej w historii muzealnictwa wystawie poświęconej sztuce rokokowej i neorokokowej na Śląsku. Ekspozycję uzupełniają prace współczesnych artystów,…
Dowiedz się więcej »Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu

Wystawa Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu Warunkiem rozkwitu są korzenie. Ta przyrodnicza prawidłowość trafnie tłumaczy także fenomen wielkiego ożywienia artystycznego, jakie miało miejsce u progu XV w. we Włoszech, a którego głównym źródłem inspiracji było odkrywane na nowo dziedzictwo antyku. To właśnie temu…
Dowiedz się więcej »Sainer. Kol∞r

Wystawa Sainer. Kol∞r Inspirują go dokonania polskich kolorystów i mistrzów pejzażu, wyznacza jednak własną drogę formalnych poszukiwań. Przetwarza je twórczo, uwzględniając to, w jaki sposób współcześnie konsumujemy treści wizualne – szybko, w dużym natłoku bodźców i obrazów. Zestawia ze sobą różne języki formalne, buduje wielostopniowe…
Dowiedz się więcej »Marzyciele epoki industrialnej. Malarstwo w Gdańsku w XIX wieku

Marzyciele epoki industrialnej. Malarstwo w Gdańsku w XIX wieku Tego lata Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na prawdziwe święto sztuki. Wystawa Marzyciele epoki industrialnej... powstała z marzeń, które grupa pasjonatów zaczęła snuć prawie dwieście lat temu. XIX wiek, epoka industrialna, to czas gwałtownych zmian, postępu…
Dowiedz się więcej »KULmiNACJE. Najcenniejsze dzieła sztuki ze zbiorów Muzeum KUL

Na wystawie zobaczymy dzieła z XIX i XX wieku, takich mistrzów polskich, jak, m.in.: Piotr Michałowski, Jan Matejko, Józef Pankiewicz, Włodzimierz Tetmajer, Leon Wyczółkowski, Jacek Malczewski, Józef Rapacki, Stanisław Noakowski, Stanisław Kamocki, Tymon Niesiołowski i inni. Ale nie tylko. Oprócz polskiego malarstwa, grafiki, rysunku i…
Dowiedz się więcej »Sześć dni stworzenia

Wyobrażenie Boga stwarzającego Kosmos – system planetarny znany z obserwacji astronomicznych. Miedzioryt z wielotomowego dzieła o wszelkich aspektach przyrody świata.Georges Louis Leclerc de Buffon, Histoire Naturelle T. 1. A Paris, Chez Pankoucke, et á Liege, chez C. Plompteux, 1769.Biblijny opis stworzenia Nieba i Ziemi zajmuje…
Dowiedz się więcej »UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem

Wystawa UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem Wystawa opowiada o zakopiańskiej plastyce i designie podlanych sosem kosmopolitycznego modernizmu i uwspółcześnionego folkloru. Interesuje nas historia powojennej sztuki, związanej zarówno z miejską przestrzenią jak i prywatnymi wnętrzami, z lokalnym rzemiosłem i masową produkcją, z fascynacją pierwotną ludowością i obsesją…
Dowiedz się więcej »Odd Nerdrum. Malarz Północy

Wystawa Odd Nerdrum. Malarz Północy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na wystawę Odda Nerdruma Malarz Północy. Pozostający pod silnym wpływem klasycznych twórców, takich jak Rembrandt czy Caravaggio, Odd Nerdrum (ur. 1944) jest jednym z najlepszych malarzy norweskich od czasów Edwarda Muncha (1864–1944). Wydarzeniem, które…
Dowiedz się więcej »Ryśkowe ôbrŏzki z Ślōnskŏ i Polski

Wystawa Ryśkowe ôbrŏzki z Ślōnskŏ i Polski Chcemy przedstawić Ryszarda Kaję jako jednego z największych współczesnych plakacistów. Scenografa i projektanta kostiumów do spektakli operowych i teatralnych. Artystę interdyscyplinarnego, zaciekawionego podróżnika, wnikliwego obserwatora ludzi i świata, miłośnika muzyki baroku, muzyki etnograficznej z różnych zakątków świata, zafascynowanego…
Dowiedz się więcej »Jarosław Modzelewski. Zawsze się coś dzieje

Wystawa Jarosław Modzelewski. Zawsze się coś dzieje Jarosław Modzelewski i Antoni Rząsa – dwóch artystów, którzy nie wątpią, że zajmowanie się sztuką, malowanie, rzeźbienie ma sens. Są skoncentrowani, uważni, szukają właściwych kolorów, kształtów i form. Patrzenie na rzeźby Rząsy przez kontekst obrazów Modzelewskiego i na…
Dowiedz się więcej »Poezja zaklęta w klimy. Opowieść o Wandzie Kosseckiej z Korytnej na Podolu

Wystawa Poezja zaklęta w klimy. Opowieść o Wandzie Kosseckiej z Korytnej na Podolu W krakowskiej Galerii 26 można od dzisiaj oglądać wystawę prezentującą życie i twórczość Wandy Kosseckiej (1887-1955), malarki i projektantki tkanin zwanych kilimami, związanej m.in. z Zakopanem i Czorsztynem. Pochodząca polskiej ziemiańskiej rodziny…
Dowiedz się więcej »Salvador Dali. Tristan i Izolda

Wystawa Salvador Dali. Tristan i Izolda W świeżo wyremontowanej kaplicy św. Mikołaja, będzie okazja zobaczyć zbiór akwafort "Tristan i Izolda" autorstwa Salvadora Dali. Cykl powstał w latach 1969-1970. W ramach tej niezwykłej ekspozycji pragniemy przedstawić Państwu 21 wyjątkowych akwafort, które odzwierciedlają fascynacje i genialne koncepty…
Dowiedz się więcej »Nie tylko folklor. Kilimy cepeliowskie z kolekcji Dominika Antoszczyka

Wystawa Nie tylko folklor. Kilimy cepeliowskie z kolekcji Dominika Antoszczyka Przygotowana przez Muzeum Regionalne w Brzezinach ekspozycja jest efektem współpracy z prywatnym kolekcjonerem - historykiem sztuki, Dominikiem Antoszczykiem, który udostępnił placówce 42 polskie kilimy cepeliowskie z lat 60.-80. XX wieku oraz jeden kilim z okresu…
Dowiedz się więcej »Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska

Wystawa Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska "Tworzę sztukę szczęśliwą" - mówiła Maria Papa Rostkowska, jedna z ciekawszych rzeźbiarek XX w., której marmurowe rzeźby zaprezentowane zostaną na wystawie czasowej w Starej Oranżerii. "Rzeźba - najpełniejsza forma sztuki" Ekspozycja powstała dzięki współpracy z rodziną Marii Papy Rostkowskiej…
Dowiedz się więcej »Obraz Złotego Wieku

Giovanni Jacopo Caraglio, Bona Sforza - kamea | 1554, Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork Już tej jesieni niemal 450 unikatowych eksponatów z 13 krajów świata zagości w Zamku Królewskim na Wawelu, by przypomnieć renesansowy rozkwit kultury i sztuki pod panowaniem Zygmunta I Starego i…
Dowiedz się więcej »Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność

Wystawa „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” poświęcona jest roli kobiet w największym zrywie narodowym XIX wieku – Powstaniu Styczniowym, którego 160. rocznicę obchodzimy w 2023. Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność Ekspozycja przygotowana w Muzeum Pana Tadeusza (Oddziale Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)…
Dowiedz się więcej »Marek Żuławski. Malarstwo z kolekcji Muzeum Uniwersyteckiego

Wystawa Marek Żuławski. Malarstwo z kolekcji Muzeum Uniwersyteckiego Malarz, krytyk sztuki i pisarz – był malowniczą postacią londyńskiego emigracyjnego środowiska artystycznego i obok Józefa Hermana, Stanisława Frenkla i Feliksa Topolskiego, najbardziej znanym polskim malarzem w Wielkiej Brytanii. Umierając w 1985 roku w Londynie, gdzie przebywał…
Dowiedz się więcej »Jan Matejko. Przedobrazy

Wystawa Jan Matejko. Przedobrazy 185 rocznica urodzin i 130 rocznica śmierci Jana Matejki, a także ustanowienie 2023 Rokiem Jana Matejki stały się powodem do uczczenia przez Narodowe Centrum Kultury jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Przedobrazy Wiek XIX to epoka historyzmu – prądu intelektualnego i artystycznego,…
Dowiedz się więcej »11. Triennale Sztuki Sacrum. Ja i Ty / Ja – Ono

Wystawa 11. Triennale Sztuki Sacrum. Ja i Ty / Ja – Ono Triennale Sztuki Sacrum jest jednym z ważniejszych wydarzeń wystawienniczych Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, wspartym wieloletnią już historią i tradycją. W ramach Triennale, organizowanego od 1991 roku, zaprezentowanych było kilkadziesiąt wystaw, z udziałem…
Dowiedz się więcej »O dzieleniu. Sztuka na granicy (polsko-niemieckiej)

Wystawa O dzieleniu. Sztuka na granicy (polsko-niemieckiej) Border art – sztuka powstająca na granicy Granice są konstruowane przez ludzi i dla ludzi; mają moc wykluczania i wskazywania, kto jest tym Innym, tym Obcym, który musi pozostać poza linią podziału. Powstają poprzez rysowanie linii na mapach…
Dowiedz się więcej »Laura Makabresku. Wielka cisza małych ludzi

Wystawa Laura Makabresku. Wielka cisza małych ludzi Kamila Kansy, znana jako Laura Makabresku, jest artystką wizualną. Urodziła się w 1987 roku w Brzesku. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie razem z mężem mieszka i tworzy na wsi polskiej. Debiutowała w 2012 roku…
Dowiedz się więcej »Teraźniejszość czasu przyszłego

Wystawa Teraźniejszość czasu przyszłego Na początku sierpnia 1923 roku powstało dzisiejsze Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, wówczas jak Muzeum Miejskie. Mieściło się w budynku byłej Miejskiej Kasy Oszczędnościowej przy Starym Rynku 2. Specjalna jubileuszowa wystawa opowie o 100 latach dzielenia się kulturą i…
Dowiedz się więcej »Załoga. Sztuka Ukrainy w czasie wojny

Wystawa Załoga. Sztuka Ukrainy w czasie wojny Sytuacja artystów i artystek z Ukrainy drastycznie się zmieniła 24 lutego 2022 roku. Od tego czasu nieustannie zmagają się oni z koszmarem wojny, trudem egzystencji w zagrożeniu, lęku i niepewności. Próbują odnaleźć się w ekstremalnych warunkach, których artyści…
Dowiedz się więcej »Chigiri-e, czyli jak po japońsku kunsztownie drzeć papier. Prace Ogawa Yumi – czar i magia papieru washi

Wystawa Chigiri-e, czyli jak po japońsku kunsztownie drzeć papier. Prace Ogawa Yumi – czar i magia papieru washi Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, ma zaszczyt zaprosić Państwa na nową wystawę pt. ,,Chigiri-e, czyli jak po japońsku kunsztownie…
Dowiedz się więcej »Szczeliny istnienia. Teresa Rudowicz | Alina Szapocznikow

Wystawa Szczeliny istnienia. Teresa Rudowicz | Alina Szapocznikow Najnowsza wystawa w Spectra Art Space zwraca nasz radar w stronę sztuki wrażliwego spojrzenia i uważnego odczuwania - w stronę twórczości dwóch wyjątkowych artystek - Teresy Rudowicz i Aliny Szapocznikow. Kobiet jednego pokolenia, mistrzyń formy przestrzennej, rysunku…
Dowiedz się więcej »Artur Nacht-Samborski. Maski czasu

Wystawa Artur Nacht-Samborski. Maski czasu prowadzi uwagę widza ku późnemu okresowi twórczości malarza, rozpiętemu między latami 60. a połową lat 70. XX wieku. Liczne powstałe wówczas prace artysty wyzbyte są znamion konwencjonalnej portretowości i dają się ująć terminem głowy lub maski. Wyjątkowość tych dzieł pozwala…
Dowiedz się więcej »